Forum Machete,Modelism,Hobby: Stryker1131 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Stryker1131

#1 Useril este offline   Ares 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 03-June 11
  • Location:timisoara

Postat 14 January 2012 - 05:37 PM

Salut si bine v-am gasit si in 2012. Pe aceasta cale va urez tuturor un an nou cat mai bun si plin de realizari!

Pun la indoiala lucrararea mea si cu greu m-am induplecat sa o postez. Am lucrat la ea aproximativ 2 saptamani, timp in care am tratat cu colega Patrascu ( Laurentiu ) stadiile la care ajungeam de la o zi la alta.
Intr-un final, dupa ce in ultima saptamana m-am ocupat exclusiv de vopsit m-am hotarat sa inchei lasand macheta la stadiul in care o vedeti acum.
Mentionez ca vopsitul este facut la pensula, urmand ca intr-un viitor apropiat sa achizitionez si eu un aerograf ( daca stie cineva care stie pe altcineva - am inteles de la laurentiu ca sunt pe aici cativa care fac aerografe la comanda - m-ar interesa unul ! )

Kitul este de la Trumpeter, 1/35.
Am primit de asemenea cadou de la cei de la hobbyx.ro kitul upgrade cu pee-uri ( foarte multe peuri ) pe care nu am avut indemanarea necesara sa le montez chiar pe toate.
Ca si rezultat, las pozele sa vorbeasca.

PS. Ca sa nu mai deschid un toppic la categoria figurine. Daca cumva din intamplare citeste cineva aici postul si este dispus sa imi ofere cateva sfaturi in legatura cu vopsirea figurinelor... raman dator ! Am primit in acest kit vreo 4 figurine si ma gandeam, de ce nu... sa incerc sa vad cum mi-ar iesi una. Ar fi prima mea figurina...

Numai bine si un weekend frumos va doresc!

Imagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postata

Aceasta postare a fost editata de Ares: 14 January 2012 - 05:39 PM


#2 Useril este offline   KAF2002 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 22-September 10
  • Location:Bucuresti

Postat 14 January 2012 - 06:42 PM

Salut, mie personal asa cum ti-am mai spus imi place.
P.S.
Am spus compresor nu aerograf.

#3 Useril este offline   Ares 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 03-June 11
  • Location:timisoara

Postat 14 January 2012 - 07:02 PM

Multumesc colega.
Scuzele mele, compresor- aerograf. da nu e tot una. ma refeream in eventualitatea in care are cineva disponibil de vanzare un kit complet. nu as vrea sa le iau pe bucati separat, si asa nu ma pricep.
:drinks:

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi