Forum Machete,Modelism,Hobby: Vind machete noi - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vind machete noi

#1 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 03:54 PM

Vind urmatoarele machete, aviatie si terestre.
Daca intereseaza, pentru comanda va rog sa apelati la lajoskelemen@yahoo.ro
N-am destule postari inca , asa ca n- am PM si nu stiu daca raspunsul meu va fi la timp. Va rog sa flositi doar adresa de email.
La preturile pe care am scris pentru fiecare , se adauga transport POSTA 7RON pe fiecare pachet
Totul e nou in pungile sigilate originale si cutii. Unelecutii sint deschise dar nu si pungile cu machetele (curiozitate :) )
Va multumesc,
Lajos

AVIATIE - scara 1.72 si scara 1/48


BAEHAWK - 49 RON
Imagine postata

KFIR C2C7 - 49 RON
Imagine postata


SUPERHORNET - 69 RON
Imagine postata


TYPHOON - 49 RON
Imagine postata


OH-6 CAYUSE - 42 RON
Imagine postata


MIRAGE 2000 - 52 RON
Imagine postata


MACCHI - 59 RON
Imagine postata


AB-204 - 39 RON
Imagine postata


SUKHOI 27 - 39 RON
Imagine postata


COMBAT AIRCRAFT GROUP - 35 RON
Imagine postata


WELINGTON - 59 RON
Imagine postata

JAGUAR - 65 RON
Imagine postata


JUNKERS - 39 RON
Imagine postata



VELTRO - 49 RON
Imagine postata


F-15 - 62 RON
Imagine postata


HARRIER - 62 RON
Imagine postata


TORNADO - 62 RON
Imagine postata


C-119 - 69 RON
Imagine postata


BOSTON - 69 RON
Imagine postata


PHANTOM - 39 RON
Imagine postata


SKYHAWK - 49 RON
Imagine postata


EUROFIGHTER - 62 RON
Imagine postata

CR-42 - 69 RON
Imagine postata


BOMBE - 54 RON
Imagine postata


SABRE - 59 RON
Imagine postata


SPARTAN - 85 RON
Imagine postata


JU-88 - 54 RON
Imagine postata


STATIV PT AVIOANE - 19 RON
Imagine postata



Daca este cine doreste alta macheta Italeri decit cea enumerata aici, sa trimite email si vad la ce pret pot sa aduc.

O sa scriu terestre urmatoarele.

#2 Useril este offline   KAF2002 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 22-September 10
  • Location:Bucuresti

Postat 14 January 2012 - 04:49 PM

Salut,
Spartanul la1/72 il vreau eu
Un numar de telefon pentru contact ?

Vezi postareaLajosK, la 14 January 2012 - 03:54 PM, a spus:

SPARTAN - 85 RON
Imagine postata


#3 Useril este offline   aviatie 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 564
  • Inregistrat: 13-August 06

Postat 14 January 2012 - 04:57 PM

UN spartan 1 72 as dori si eu.

#4 Useril este offline   uhu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 851
  • Inregistrat: 12-August 05
  • Location:Lugoj

Postat 14 January 2012 - 05:13 PM

iau eu BOSTON - 69 RON

#5 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 05:39 PM

68Laur - rezervat Spartan, UHU - rezervat Boston. Amindoua cu conditia sa trimiteti email la lajoskelemen@yahoo.ro .
Cer scuze, nu facem bussines telefonic. Ce este scris este scris, vorbela zboara. Cer scuze inca o data. Nu este vorba de neincredere. Eu trimit macheta si daca n-ati pus banii in cont, dar este corect ce este scris este scris. Am incredere cind zici cutare atunci platesc, atunci inseamna ca atunci platesc.
Asa ca rog UHU si 68 Laur sa contactati emailul si sa schimbam informatiile. Va rog cind ziceti de exemplu UHU , sa ziceti si numele real si adresa unde trimit pachetul. Eu o sa zic numaru de cont unde sa pui banii. Nu uita, ati citit ca e 7 ron in plus pentru posta. Daca e acelasi oras pot pune o singura posta cum doreste lumea.
"aviatie" din pacate doar un Spartan este acum. Daca mai primesc atunci tin le curent tot aici.
Lajos.
Vin imediat cu terestre.

#6 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 06:04 PM

Deci asa:

M8 GREYHOUND - 55 RON
Imagine postata

M1097 - 45 RON
Imagine postata

PUMA - 69 RON
Imagine postata

M10 - 55 RON
Imagine postata

SEMOVENTE - 55 RON
Imagine postata

BR-50 - 49 RON
Imagine postata

TIGER - 59 RON
Imagine postata

GERMAN TROOPERS - 25 RON
Imagine postata

CANISTRE - 29 RON
Imagine postata

TANKWAGEN - 65 RON
Imagine postata

GEPARD - 79 RON
Imagine postata

PATTON - 79 RON
Imagine postata

AB41 - 65 RON
Imagine postata

ACCESORII - 29 RON
Imagine postata

ACCESORII - 29 RON
Imagine postata

M998 - 45 RON
Imagine postata

BIG FOOT - 49 RON
Imagine postata

DESERT PATROL - 45 RON
Imagine postata

PAK97 - 37 RON
Imagine postata

HORSE DRAWN - 39 RON
Imagine postata

Deocamdata atita.
L.

#7 Useril este offline   raduG 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 10-February 07

Postat 14 January 2012 - 06:11 PM

salut,un spartan vreau si eu.Se poate???

#8 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 06:24 PM

Imi pare rau Radu. Am raspuns mai demult ca numai un Spartan este, dar nu a aparut inca mesajul.
E chestia cu 10 postari sa am si apoi apare la timp cind scriu.
Daca mai primesc Spartan am sa pun tot aici.

#9 Useril este offline   DGDaniel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 471
  • Inregistrat: 31-May 08
  • Location:Falticeni

Postat 14 January 2012 - 06:27 PM

Vezi postareaLajosK, la 14 January 2012 - 05:39 PM, a spus:

68Laur - rezervat Spartan, UHU - rezervat Boston. Amindoua cu conditia sa trimiteti email la lajoskelemen@yahoo.ro .
Cer scuze, nu facem bussines telefonic. Ce este scris este scris, vorbela zboara. Cer scuze inca o data. Nu este vorba de neincredere. Eu trimit macheta si daca n-ati pus banii in cont, dar este corect ce este scris este scris. Am incredere cind zici cutare atunci platesc, atunci inseamna ca atunci platesc.
Asa ca rog UHU si 68 Laur sa contactati emailul si sa schimbam informatiile. Va rog cind ziceti de exemplu UHU , sa ziceti si numele real si adresa unde trimit pachetul. Eu o sa zic numaru de cont unde sa pui banii. Nu uita, ati citit ca e 7 ron in plus pentru posta. Daca e acelasi oras pot pune o singura posta cum doreste lumea.
"aviatie" din pacate doar un Spartan este acum. Daca mai primesc atunci tin le curent tot aici.
Lajos.
Vin imediat cu terestre.



Pe la 16.30 am trimis mail pentru Boston, nu le verificati dupa cum se vede!

#10 Useril este offline   raduG 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 271
  • Inregistrat: 10-February 07

Postat 14 January 2012 - 06:34 PM

ok,mersi frumos.toate cele bune.

#11 Useril este offline   AdiP 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2390
  • Inregistrat: 29-February 08
  • Location:Turda
  • Interests:Anything that fly, crawl or float in WW 2

Postat 14 January 2012 - 07:29 PM

Salut Lajos si bine ai venit in randul vanzatorilor de pe forum si care se bucura de respect si incredere asisderea.

Vazand multitudinea de boxart-uri postate, cred ca nu iti va fi greu sa-mi satisfaci o rugaminte ce o am la tine:
Ma intereseaza la modul cel mai serios kit-ul Italeri cod 150, insa cu conditia sa postezi o imagine cu cutia pe care o vinzi tu.
Aceeasi doleanta o am si vis-a-vis de kitul Italeri 6477 (cel cu PE-uri incluse) si la pretul de 55 lei.

Multumesc anticipat pentru imaginile ce ar trebui sa fie postate precum si pentru raspunsul tau.

#12 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 07:37 PM

Am primit email, am rezolvat treaba.
Am avut o singura scapare cu Daniel la care incerc sa fac rost de Boston. Mii de scuze Daniel.
Inca ceva: nu dau cnp, nu dau numar telefon, nu dau date personale. Daca vrei sa iti dau date personale in Romania , trebuie sa fii autorizat sa le tii. Asa e lege, poate nu toata lumea stie. Deci nu dau date. Cine vrea sa cumpere bine, cine nu e bine din nou. Eu pot sa trimit macheta inainte si sa primesc bani dupa, nu e problema si fara sa cer cnp, numele sotiei si numarul de la chilot. Eu cum am incredere sa trimit macheta la un avatar si nickname ca la nime nu scrie sub avatar cnp si numar telefon.
UHU daca pina la ora 20 azi, esti de acord cu ce ti-am spus, atunci bine. Daca nu Boston va merge la Daniel. Ti-am trimis si email. E ora 19.30, dar nu stiu cind apare mesajul asta. E cam rau cu regula asta ca apare mesajul dupa ce citeste moderatorul. Daca moderatorul doarme sau are treaba cu sotia ? Imagine postata

#13 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 07:51 PM

Vezi postareaAdiP, la 14 January 2012 - 07:29 PM, a spus:

Salut Lajos si bine ai venit in randul vanzatorilor de pe forum si care se bucura de respect si incredere asisderea.

Vazand multitudinea de boxart-uri postate, cred ca nu iti va fi greu sa-mi satisfaci o rugaminte ce o am la tine:
Ma intereseaza la modul cel mai serios kit-ul Italeri cod 150, insa cu conditia sa postezi o imagine cu cutia pe care o vinzi tu.
Aceeasi doleanta o am si vis-a-vis de kitul Italeri 6477 (cel cu PE-uri incluse) si la pretul de 55 lei.

Multumesc anticipat pentru imaginile ce ar trebui sa fie postate precum si pentru raspunsul tau.


Ha, ha. ha Adi, salut, increderea este acasa aici, vad.
Nici o problema Adi , iti spun cum facem: luni am aparat foto, iti trimit poze, luni iti trimit machetele si cind le primesti trimiti banii. E bine asa prietene ? Suficienta incredere? Tu nu trebuie sa trimiti nici macar o poza cu prietena. Ha, ha. E gluma sper nu te superi.
Dar nu vreau sa tin pina luni degeaba machetele, sa le fac poze si sa zici luni bine nu cumpar.
Deci ramine ca le cumperi daca trimit luni pozele, ca sa stiu (daca fac rost de potosop ha, ha) Iar glumesc Adi prietene.

Iar astept cine stie cit pina apare raspuns ce postez.
Pe email e mai rapid.



#14 Useril este offline   DGDaniel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 471
  • Inregistrat: 31-May 08
  • Location:Falticeni

Postat 14 January 2012 - 07:52 PM

Vezi postareaLajosK, la 14 January 2012 - 05:39 PM, a spus:

68Laur - rezervat Spartan, UHU - rezervat Boston. Amindoua cu conditia sa trimiteti email la lajoskelemen@yahoo.ro .
Cer scuze, nu facem bussines telefonic. Ce este scris este scris, vorbela zboara. Cer scuze inca o data. Nu este vorba de neincredere. Eu trimit macheta si daca n-ati pus banii in cont, dar este corect ce este scris este scris. Am incredere cind zici cutare atunci platesc, atunci inseamna ca atunci platesc.
Asa ca rog UHU si 68 Laur sa contactati emailul si sa schimbam informatiile. Va rog cind ziceti de exemplu UHU , sa ziceti si numele real si adresa unde trimit pachetul. Eu o sa zic numaru de cont unde sa pui banii. Nu uita, ati citit ca e 7 ron in plus pentru posta. Daca e acelasi oras pot pune o singura posta cum doreste lumea.
"aviatie" din pacate doar un Spartan este acum. Daca mai primesc atunci tin le curent tot aici.
Lajos.
Vin imediat cu terestre.


Răspuns: Anunt machete de pe Cartula

Daniel,din pacate Boston a fost luat.Imi pare rau dar ce postez apare numai dupa ore pentru regula aia ca trebe sa citeasca prima data moderatorul pina am 10 postari.Daca mai gasesc Boston am sa anunt.L.
De la: Davidel Gheorghe daniel <davideldaniel@yahoo.com>
Către: "
lajoskelemen@yahoo.ro" <lajoskelemen@yahoo.ro>
Trimis: Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012 16:28:49
Subiect: Anunt machete de pe Cartula

BOSTON - 69 RON la asta ma abonez euDavidel Daniel............................................cod 725200 Mun FalticeniJud Suceava

:fool: :fool: :blink: :blink: :angry: :angry: :wacko: :wacko:

Aceasta postare a fost editata de DGDaniel: 14 January 2012 - 07:54 PM


#15 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 07:59 PM

Daniel, am cerut scuze mai sus , mai cer si acum. Am postat dar apare peste o jumate de ora ce postez.
Daca pina la ora 20 UHU nu da nici un semn atunci Boston merge la Daniel.
Iarasi cer scuze, citesti te rog mai sus ca acum a aparut si ce am scrie eu mai de mult.

#16 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 08:04 PM

Din pacate Daniel Uhu a raspuns si Boston merge la el cum am promis.
E greseala mea ca tu nu ai Bostion acum, dar promit sa incerc sa fac rost , si pt tine si mai ieftin.
Inca o data cer scuze pentru incurcatura.

L.

#17 Useril este offline   cei7pitici 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 61
  • Inregistrat: 02-November 11
  • Location:Pitesti

Postat 14 January 2012 - 08:10 PM

Vezi postareaLajosK, la 14 January 2012 - 06:04 PM, a spus:

Deci asa:

M8 GREYHOUND - 55 RON
Imagine postata

M10 - 55 RON
Imagine postata


TIGER - 59 RON
Imagine postata



BIG FOOT - 49 RON
Imagine postata

DESERT PATROL - 45 RON
Imagine postata

Deocamdata atita.
L.



Ma intereseaza toate cele de sus. Ai PM .

Aceasta postare a fost editata de cei7pitici: 14 January 2012 - 08:15 PM


#18 Useril este offline   AdiP 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2390
  • Inregistrat: 29-February 08
  • Location:Turda
  • Interests:Anything that fly, crawl or float in WW 2

Postat 14 January 2012 - 08:26 PM

Hm.
Ma bucur ca postarea mea te-a facut sa razi, insa nu ti-a cerut nimeni CNP-ul, cu atat mai putin eu. (deocamdata :lol:), fiind fara relevanta in discutie si raportat la ceea ce am intrebat anterior.
Iar glumele raportat la familie din nou nu cred ca au legatura cu discutia.

Eu ma gandesc ca putem face altfel; cu siguranta iti va fi mai la indemana, avand in vedere unde studiezi.
Treci marti pe la mine pe la birou (intrarea pe Dorobantilor, cladirea aia mare si roz si-i zice Curte de Apel :lol:) cu ambele machete si scapi de corvoada fotografierii lor, iar eu scap de corvoada Postei Romane.
Din pacate luni sunt in sedinta insa sper sa fie ok din partea ta daca vei veni marti. Ii spui jandarmului de la poarta ca mergi la biroul nr. 13 si bem chiar si o cafea amandoi.
E ok, asa ?
:drinks:

Aceasta postare a fost editata de AdiP: 14 January 2012 - 08:41 PM


#19 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 08:43 PM

Salut Adi,
trec la faculta numai la examene, din pacate (sau din fericire).
Si sa stii ca de fapt mi-a cerut cineva cnp pe email Imagine postata
Acuma bussines is bussines vorba aia, scuza glumele mele si facem asa. daca trebuie machetele luni ti le trimit . Cu poza sau fara. Tu trimite adresa pe emailul meu si numele. Apoi eu iti trimi cont si platesti in cont. Altfel nu incurc prietene cu ramburs sau alte metode.
Trimite un email daca e bine asa ca aici e greu sa vorbesc ca apare tirziu si si uit ce am zis pina apare mesaj Imagine postata . Nu stiu cite mai am pina apare direct.

#20 Useril este offline   LajosK 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 13-January 12
  • Location:Salonta

Postat 14 January 2012 - 09:49 PM

Asa baieti, acuma Lajos are 11 postari si apare direct . Sper.

Sa fac recapitulare:

- UHU - ia Boston
- 68 Laur - ia Spartan.
- AdiP ia junkersu cod 150 si Semovente
- Cei7pitici (fara Alba ca zapada) - ia Desert patrol, Big Foot , Tiger, Achilles si Greyhound.

Primul Boston car vine e a lui Daniel cu reducere si scuze de la Lajos. Am trimis vorba ca trebe inca doua Spartan, daca gasim, zic aici.

Sa recapitulam acum si reguli:
- nu cereti cnp, numaru telefonului, adresa, numele parintilor sau alte date de la Lajos, decit daca sunteti de politie sau garda financiara, dar atunci pentru voi se vinde totul mai scump Imagine postata Nu vad la nimeni sub avatar nici cnp, nici telefon, nici altceva. Deci nu se cere.
- treaba se desfasoara asa: face comanda pe forum, trimiteti la emailul lajoskelemen@yahoo.ro nume, adresa de livrare si Lajos va trimite numarul de cont unde se face plata. Dupa ce se face plata aveti machete.
- pentru aceia care au probleme cu incredere nu-i problema. Lajos iti trimite marfa si dupa ce primesti dai banii. Dar daca primesti marfa si nu vrei sa dai banii, nu uita ca Lajos are numele si adresa de la tine Imagine postata
- toate machetele sint noi. Poate vreo cutie desfacuta de curios, dar nu si punga in care e plasticul.
- pozele puse aici NU sint de la machetele mele ci luate de pe internet prin munca grea facuta de Lajos ca sa vada omul ce cumpara si clientul sa fii multumit
- nu mai trimit poze cu machete decit la AdiP daca vrea. Ca el e cel mai simpatic pina acuma.
- daca s-a rezolvat si apare direct ce scriu atunci face comanda aici si nu pe email ca iar incurc ca si cu Daniel (scuza a o mia oara).
- in principiu se poate aduce orice macheta Italeri daca se gaseste. Daca vrei sa caut ceva scrieti aici si caut. Nu stiu preturi decit daca gasesc macheta.
- ce macheta mai primesc pun tot aici.
Salutare,
L.

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi