Forum Machete,Modelism,Hobby: CONCURS MACHETA ANULUI - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

CONCURS MACHETA ANULUI AVIATIE MARINA BLINDATE

Sondaj: VOT (58 membri au votat)

MACHETA ANULUI - AVIATIE

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

MACHETA ANULUI - MARINA

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

MACHETA ANULUI - BLINDATE

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza

#1 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4947
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 01 January 2012 - 08:20 PM

Am numarat de trei ori propunerile voastre, asa ca prezint spre vot primele trei clasate pentru fiecare categorie.
Unde sint mai mult de 3, inseamna ca au fost mai multe cu acelasi numar de propuneri.

AVIATIE:

Scorpio - F-14A 1/32
Imagine atasata: prezentaref14b.jpg

Scorpio - Bf-109G6 1/32
Imagine atasata: prezentareme109g6.jpg

109- P-40K 1/72
Imagine atasata: DSCF1234.JPG


MARINA

Yacht cu vele - Tibi22
Imagine atasata: DSC01333s.jpg

Bismarck - Degrelle
Imagine atasata: 3.jpg

HMS Endeavour Bark - Feste:
Imagine atasata: IMG_0001.JPG

Graf von Spee - AlexPl
Imagine atasata: Graff Spee 29.jpg



BLINDATE:

Nashorn - Longinus
Imagine atasata: DSCN1867.JPG

Schwere Kanone 18 - AdiP
Imagine atasata: DSCF9213-1200.jpg

Pz Kpfw II Ausf F - Buss
Imagine atasata: 25.jpg


Se pare ca la un poll am voie sa pun doar 3 intrebari, asa ca mai fac un topic pentru celelalte categorii.

Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 01 January 2012 - 08:36 PM


#2 Useril este offline   blue wolf 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 243
  • Inregistrat: 13-March 06

Postat 02 January 2012 - 05:17 AM

Vezi postarea1-0-9, la 01 January 2012 - 08:20 PM, a spus:

Am numarat de trei ori propunerile voastre, asa ca prezint spre vot primele trei clasate pentru fiecare categorie.
Unde sint mai mult de 3, inseamna ca au fost mai multe cu acelasi numar de propuneri.
Se pare ca la un poll am voie sa pun doar 3 intrebari, asa ca mai fac un topic pentru celelalte categorii.

Vezi postarea1-0-9, la 01 December 2011 - 05:26 PM, a spus:

Regulamentul :
"Intre 1 si 31 dec. fiecare utilizator va putea propune maxim 3 machete din fiecare categorie, dupa cum urmeaza:

Aviatie
Marina
Blindate (si vignete)
Diorame (aici eventual sa intre si feroviarele)
Figurine
Fantasy
Auto
SF si What-if

Pe 31 dec, primele 5 machete din fiecare categorie, care vor intruni cel mai mare numar de propuneri vor intra la votare.
Votarea va fi facuta de orice utilizator , in perioada 1-30 Ianuarie 2012.


Am observat scaprea dupa ce am votat. Cred ca restul de 1,2 sau 3 finalisti pe fiecare categorie ( care nu apar ) ar fi meritat macar a fii in lista finala si a li se recunoaste meritele pentru munca depusa. Va rog luati acesta interventie ca pe o observatie si nu ca o critica cum poate altii ar putea sa o faca. AlexO.

P.S. De ar fi sa votez inca odata voturile ar fi date acelorasi lucrari ( din punctul asta de vedere nu imi pare rau )

Aceasta postare a fost editata de blue wolf: 02 January 2012 - 05:18 AM


#3 Useril este offline   JangBogo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2386
  • Inregistrat: 10-February 10
  • Location:Craiova
  • Interests:Figurine Antichitate-perioada moderna, Afrika Korps, Japonia.

Postat 02 January 2012 - 11:06 AM

Subscriu observatiei lui Blue Wolf! N-ar putea fi adaugati si restul de 2, 1 candidati reusiti, ca sa completam numarul de 5, asa cum s-a dorit initial?

#4 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4947
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 02 January 2012 - 11:55 AM

M-am gindit si la treaba asta, am ales cite trei numai si numai din cauza propunerilor prea putine, generate , regretabil si de lipsa de interes. Sintem peste 1000 de utilizatori pe forum, din care puteti vedea singuri citi au propus.

La diorame si fantasy au fost doar 4 propuneri valide, din care cite o lucrare propusa o singura data.

La auto moto au fost doar 5, din care una propusa o singura data.

La SF doar doua propuneri.

La aviatie, daca ar fi sa mai adaug una, ar trebui sa adaug, de fapt inca 6, pentru ca locul 5 ar fi impartit de 5 lucrari, fiecare cu doua propuneri.

La marina, daca ar fi sa pun 5 in loc de 3, ar trebui sa adaug inca patru, care impart cite o singura propunere. Si ar fi exact toate propunerile :)

La blindate e mai ok, se pot adauga locurile 4 si 5, care au 4 si respectiv 3 propuneri.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 02 January 2012 - 12:22 PM


#5 Useril este offline   blue wolf 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 243
  • Inregistrat: 13-March 06

Postat 03 January 2012 - 01:03 AM

In lumina noilor informatii sau mai bine zis la umbra fisierului excell personal cred ca 1-0-9 a luat cea mai buna decizie. Sper ca macar votarea finalistilor sa fie ceva mai substantiala.

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 03 January 2012 - 10:29 AM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi