Forum Machete,Modelism,Hobby: Wolfen assasins - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Wolfen assasins fantasy Rackam 40mm

#21 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12658
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 02 September 2011 - 06:04 PM

Citeaza

Daca eram admin va inchideam topicul...
Dark, noroc ca nu esti, altfel poate nu am vedea diverse treburi interesante pe aici!

Citeaza

...nu incurajez asemenea creati , nu au nimic artistic in ele .
Dark, sincer, nici mie nu-mi plac, ca subiect in sine, dar sunt exceptionale ca realizare artistica, asa ca le apreciaez si apreciez munca depusa la realizarea lor!
Daca tie nu-ti plac, era suficienta sa spui asta. Atit. Toti iti vor respecta opinia. Dar tu ai vrut sa impui opinia ta prin cenzura. Ori vremurile alea au apus de mult!

Citeaza

...cred ca postes si altele piesele de linea asta ce am in lucru.
Alberto, le asteptam cu interes!


Dark, pentru limbaj ireverențios repetat si flame ai restrictionarea dreptului de a posta pentru 7 zile.

P.S. Orice discutii pe linga tema din titlu vor fi sterse. Daca aveti ceva de spus in afara subiectului, folositi cu incredere PM.

#22 Useril este offline   albi66 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-March 11

Postat 02 September 2011 - 08:51 PM

Stimate domnilor pana acum am incercat sa scriu in limba romana (tara ca eu iubeste forte mult) dar cred ca nu am scris in mod corect si ca cineva ma puote intelegere si va rog sa ma scusat dar Acum scriu in limba italiana pentru ca vreau sa scriu ce ma spune sufletul dupa ce am citit niste cuvintele scrise despre piesale mele.....va rog scusa-tima dar acum scriu ce gandesc pentru ca stiu ca in romania esist dreptul de replicare...:

Sono esterefatto del trattamento ricevuto su questo forum sia da lettore che da scrivente.Mai avrei pensato in tutto il tempo che frequento forum italiani,inglesi,francesi che un mio pezzo sia trattato in questa maniera e che un forum di un paese civilizzato e culturale come la Romania possa permettere che si offenda in questa maniera il lavoro fatto da altri.
Come può un modellista (solamente uno che può chiamarsi tale può giudicare)permettersi di offendere le ore passate a dipingere..a cercare di riprodurre l'effetto di un tessuto ore magari tolto all'affetto della famiglia o agli amici.Io sinceramente non ho ancora capito se è il pezzo in se stesso a non piacere o solamente la mia pittura.Se è la mia tecnica a essere in dubbio SFIDO pubblicamente la persona che si erge a DIFENSORE DELL'ARTE a dipingere due soggetti uguali a suo piacimento e a sottoporre il risultato al giudizo degli altri utenti.Solamente in questo caso (la pittuta del pezzo) accetto critiche non sul pezzo (visto che non è mio) Posso solo dire che a mio avviso tutto il lavoro fatto con il cuore è una forma di arte...anche solamente il pane che mangiamo tutti i giorni è arte ...arte di un uomo che trasforma farina e acqua in pane....Io non mi metto alla stregua di un Picasso o un Rembrant ma non sopporto e permetto che si offenda gratuitamente un mio lavoro.
Questa persona dovrebbe sapere che il modellismo è anche questo....passione...manualità...DISTRAZIONE....qundi lo invito a DIVERTIRSI.....e a pensare l'effetto delle proprie parole prima di scriverle...e di sfogare rabbia o invdia magari con una bella corsa....e di comportarsi come ci si conporta quando in televisione non fanno un programma di mio gradimento....CAMBIO CANALE....e lascio guardare a chi piace...senza disturbare......INFATTI quando magari vedo qualcosa io che mi piacerà mi verrà dato la possibilità di guardarmelo. Anche a me non piacciono le navi ...ma non mi metto a scrivere che fanno schifo....passo ad altro ...e rispetto il lavoro degli altri...bello o brutto che sia.
Alberto

Aceasta postare a fost editata de 93178000: 02 September 2011 - 08:53 PM


#23 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2011 - 12:38 AM

Alberto, te rog sa nu pui la suflet chiar atat de tare cuvintele utilizatorului in cauza. Din pacate, exista pe lumea asta si oameni al caror bun-simt lasa extraordinar de mult de dorit. Dupa cum vezi, lucrarile tale sunt apreciate mult de catre ceilalti membrii ai forumului, si pe buna dreptate.
Bucura-te de parerile pozitive, care sunt pe deplin meritate, si treci peste rautati.


Dark, eu SUNT admin al acestui site, si pot sa iti spun urmatoarele:
- ti-am recomandat acum cateva luni sa citesti cu MARE atentie regulamentul. Vad ca n-ai dat curs recomandarii. Nu era optionala.
- atata timp cat postarile tale din acest topic nu au nici o utilitate pentru ceilalti utilizatori ai acestui forum, ci sunt doar "zgomot" (ca sa fiu bland), ar fi fost nemaipomenit sa te abtii.
- dupa prima postare ai vazut reactiile. Ar fi fost bine sa iei o pauza si sa te gandesti cu mare atentie daca nu cumva ar trebui sa ai o alta abordare. N-ai facut-o, ba ai si insistat. Postarea initiala si cele ce au urmat n-au nici un alt rol decat acela de a incinge spiritele si a provoca scandal. Pct. 2e in regulament.
- ai 30 de zile pauza, ca sa poti sa iti dai seama unde ai gresit, si sa te gandesti cum vei schimba modul in care interactionezi in aceasta comunitate. Cele 30 de zile sunt la cererea ta expresa, din discutia despre care vorbeam anterior.

Citeaza

TREBUIESC REGULI STRICTE SI RESPECTATE,IAR CEI CE LE INCALCA SA LE FIE INTERZISA APARITIA TIMP DE O LUNA

- Ai 83% din posturi la vanzari, si nu imi aduc aminte sa fi contribuit cu ceva util la acest forum pana acum. Daca ai ceva util de spus, daca esti aici sa ii ajuti pe altii cu sfaturi, daca esti aici pentru a primi sfaturi legate de machete, sa prezinti ce ai lucrat si sa vezi ce opinii strangi si ce critici constructive primesti, esti binevenit. Dar daca esti doar ca sa mai vinzi si sa mai cumperi ceva, si din cand in cand sa mai arunci sageti aiurea, drum bun.

#24 Useril este offline   albi66 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-March 11

Postat 03 September 2011 - 09:37 AM

Scuse pentru cuvintele mele dur.....De acum incolo vorbim numae de modelism .
Cer scuse la tutulor utilizator de acest forum pentru reatia mea ....si daca am scris in limba italiana...nu este corect daca foloseste o limba ca puote sa nu fie conoscuta de tot ....dar am scris cu inima.
Alberto

#25 Useril este offline   busila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1935
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Location:ALBA-IULIA
  • Interests:AVIATIE

Postat 03 September 2011 - 07:26 PM

Alberto, nu tu, NOI trebuie sa ne scuzam . Din fericire individul acela nu e reprezentativ pentru acest forum.
Sa alungam amintirea neplacuta cu inca cateva din lucrarile tale.

#26 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 03 September 2011 - 09:15 PM

In primul rand ,felicitari pt superbele tale vigniete,Alberto!
In al doilea rand felicitari pentru:"il modellismo č anche questo....passione...manualitā...DISTRAZIONE"-subscriu in totalitate. :drinks: :friends:
Considera ca Dark a avut doar un moment de proasta dispozitie,n-o lua ca pe o ofensa personala,si chiar te rog sa continui sa postezi aici lucrarile tale.Reactia ferma a adminilor iti sugereaza clar acest lucru. :acute: Pe un alt site romanesc de profil,altcineva ii considera tampiti pe fanii trilogiei Lord of the ring[si eu fiind un mare fan,deci un alt tampit],dupa ce in prealabil vorbise de respectul reciproc modelistic :crazy: ...dar acolo adminii au "uitat" de sa-l atentioneze. ;-)
Asa ca...spor in continuare! :friends:

#27 Useril este offline   albi66 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 25-March 11

Postat 03 September 2011 - 09:54 PM

Vezi postareadani, la 03 September 2011 - 09:15 PM, a spus:

In primul rand ,felicitari pt superbele tale vigniete,Alberto!
In al doilea rand felicitari pentru:"il modellismo č anche questo....passione...manualitā...DISTRAZIONE"-subscriu in totalitate. :drinks: :friends:
Considera ca Dark a avut doar un moment de proasta dispozitie,n-o lua ca pe o ofensa personala,si chiar te rog sa continui sa postezi aici lucrarile tale.Reactia ferma a adminilor iti sugereaza clar acest lucru. :acute: Pe un alt site romanesc de profil,altcineva ii considera tampiti pe fanii trilogiei Lord of the ring[si eu fiind un mare fan,deci un alt tampit],dupa ce in prealabil vorbise de respectul reciproc modelistic :crazy: ...dar acolo adminii au "uitat" de sa-l atentioneze. ;-)
Asa ca...spor in continuare! :friends:


Nicio problema...am inceput deja un alt Wolfen...si un wip cu posele pas cu pas......base si pictura.....Eu merg inainte pe drumul meo...Fii atent omule...am primit din america turela de Sherman M50 si doi figurinele Mig de tankiste IDF de rasboi de YOM Kippur.... :crazy: :crazy:
Alberto

#28 Useril este offline   busila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1935
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Location:ALBA-IULIA
  • Interests:AVIATIE

Postat 27 October 2011 - 06:50 PM

La concursul de la Cumiana prietenul nostru Alberto a obtinut cu aceasta figurina ARGINT la categoria Fantasy.
Bravo , felicitari , asteptam urmatoarele tale realizari.
Link-ul cu rezultatele concursului Rezultate

#29 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12658
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 28 October 2011 - 03:03 PM

Felicitari si la mai mare! :good:

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

7 useri citesc topicul
0 membri, 7 vizitatori, 0 utilizatori anonimi