Forum Machete,Modelism,Hobby: Bine v-am gasit ! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Bine v-am gasit !

#1 Useril este offline   Tren 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 11-February 11
  • Location:TIMISOARA - ROMANIA

Postat 14 February 2011 - 08:49 AM

Ma numesc Radu , locuiesc in Timisoara , am 26 de ani , sant casatorit de 3 ani si am un baiat de 1 an si 10 luni . Muncesc ca si prelucrator prin aschiere intr-o fabrica de piese auto nemteasca , am lucrat ca strungar CNC , actualmente lucrez ca si rectificator la masini de rectificat la plan , masini de recticicat rotund cu centru RC si fara centru RFC , ma mai intalnesc din cand in cand cu debavurarea,cu masini unelte conventionale , strunguri , freze si lacatuserie din cand in cand . Pasinile mele sant Do It Yourself de electronica si mecanica , adica proiectez , construiesc si teztez diverse sisteme si echipamente electronice si mecanice , mecatronice etc. Cu modelismul si machetele nu ma am , de acea vreau sa invat , tot ce stiu este ca sant pasionat de trenuri de mic copil cand ma ducea Tata cu bibicleta la gara de nord , pe pasarela si la Ronat triaj sa vad trenurile iar acest lucru ma uimea de fiecare data . Acum ca fiu-miu este pasionat de desenele Thomas m-am gandit ca ar fi frumos si pentru el dar si pentru mine , indeplinind-umi un vis copilaresc , sa ma apuc de construit machete , diorame si alte elemente de modelism feroviar static sau in miscare . Vroiam sa cumpar dar cand am vazut preturile m-am hotarat sa le fac cu mana mea . Asa ca sant aici sa va stresez cu intrebari si sa cer ajutor indirect sau direct de la cei care sant din Timisoara si cunosc bine modelismul feroviar !
Toate cele bune !

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12652
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 14 February 2011 - 07:20 PM

Salut si bun venit printre noi.

#3 Useril este offline   stageexp 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1116
  • Inregistrat: 18-January 08
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotografie, modelism, frumosul cotidian

Postat 16 February 2011 - 09:28 AM

Salut,
bine ai venit printre noi, nimeni nu s-a nascut invatat, asa ca o sa ai ocazia sa citesti si mai ales sa experimentezi avand in vedere ca oricat ai vedea la altii, cel mai bine inveti singur. Chiar daca primele incercari nu vor fi asa cum te astepti, pofta vine mancand, asa ca dupa un timp o sa obtii rezultate din ce in ce mai bune.

Bafta si cat mai multe reusite in domeniul modelismului feroviar.

#4 Useril este offline   Tren 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 11-February 11
  • Location:TIMISOARA - ROMANIA

Postat 16 February 2011 - 10:36 AM

Va multumesc tuturor pentru primire si incurajantele sfaturi !

#5 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 16 February 2011 - 06:42 PM

Bine ai venit! Vezi ca baietii din Timisoara au inceput sa se puna in miscare. http://www.cartula.ro/forum/index.php?s=&a...st&p=121976
Sa-ti traiasca pustiul si sa fie sanatos si sa creasca intr-o familie senina.

Bafta!

#6 Useril este offline   Tren 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 11-February 11
  • Location:TIMISOARA - ROMANIA

Postat 17 February 2011 - 08:44 AM

Vezi postareacrios, la 16 Feb 2011, 18:42, a spus:

Bine ai venit! Vezi ca baietii din Timisoara au inceput sa se puna in miscare. http://www.cartula.ro/forum/index.php?s=&a...st&p=121976
Sa-ti traiasca pustiul si sa fie sanatos si sa creasca intr-o familie senina.

Bafta!


Da am citit acolo si ma bucura acest fapt ! :)

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi