Forum Machete,Modelism,Hobby: expozitia internationa la alba iulia 2010 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

expozitia internationa la alba iulia 2010 primele imagini

#41 Useril este offline   busila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1935
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Location:ALBA-IULIA
  • Interests:AVIATIE

Postat 11 December 2010 - 12:24 AM

Umor nordic de cea mai buna calitate. :good: :dribble: :pardon: :friends: :friends: La viitoarea intalnire un corn cu vin vikingului :dribble:

#42 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12651
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 11 December 2010 - 11:21 AM

Wikingule, da' Oti?????

#43 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 11 December 2010 - 07:42 PM

Exista campion "en titre" si exista "challenger". Oti e challenger deocamdata, dar cu un antrenament bun se rezolva. :pardon:

#44 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1778
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2010 - 10:15 PM

Vezi postareaamericanul, la 10 Dec 2010, 19:40, a spus:

... si sa stiti ca am muncit mult la organizarea expozitiei...
... si vis a vis de volum, oricare din voi putea veni cu ceva nou de la un an la altul, multe sau putine...
... Si daca stau sa ma gandesc bine , dobitocul avea dreptate, am venit cu cele mai multe lucrari noi, asa cum sunt ele ...

S-ar putea, totusi, ca Hind sa fi muncit cel mai mult si sa fi adus si cele mai multe modele (sau poate libelulele nu se pun); as zice ca si Busila, pe langa munca sustinuta, a adus cateva - cam o padure de avioane civile die cast (gresesc?); imi veni si Dan Magon, cu multele lui masinarii la 1/72; sau o-suta-noua, care, dupa cum spunea un alt mare modelist, a ocupat un portbagaj de Skoda / patru rafturi de Muzeu, adica cca. 40 de machete (noi).
E drept ca astia doi din urma au muncit mai putin, ca s-au carat de la Bucuresti ca sa participe la expozitie.
De asemenea, vis a vis de volum, esti singurul, pana acuma care, aparently, le-a numarat - p-ale lui si p-ale altora.
Dar, evident,

Vezi postareaOlafTheViking, la 10 Dec 2010, 23:37, a spus:

.... nu asta e important (cine o are mai mare, cine are mai multe, ale cui sunt mai misto si alte asemenea idiotenii) ...


#45 Useril este offline   busila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1935
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Location:ALBA-IULIA
  • Interests:AVIATIE

Postat 12 December 2010 - 12:14 PM

Avioanele civile le-a adus Virusu'.Eu am doar 2 bucati facute amatoristic.Reporterului ala talamb i s-or fi parut ca daca-s mai mari sunt si mai multe.Nimeni nu a facut insa nici o categorisire(gen: mare,lung,lat,inalt,mult,...-vorba lui Cosbuc).A, un fapt neasteptat a fost totusi. Participarea lui 109 cu o pleiada de zburatoare extraordinar de bine facute .
Desi in afara de Ovidiu si Z-mare, care au ce pune la fata de masa,noi (restul membrilor AMA) nu ne putem lauda cu cine stie ce(desi Catalin ,Sergiu,Cristi,Dan,Marius , Emanuel au aratat reale calitati modelistice).Daca acu' 2-3 ani ne agitam ca bezmeticii nici o mana de entuziasti , anul asta TOTI,dar TOTI membrii AMA s-au implicat in organizare si in strangere de sponsorizari ( desi, din varii cauze nu a iesit chiar cum era planuit si am fi vrut ).
Dupa cum am mai spus,Salonul International Alba se bazeaza,ca si pana acum, pe lucrarile aduse de VOI .Se mai bazeaza insa si pe RESPECT,PRIETENIE,CUNOASTERE,
TOVARASIE,CURIOZITATE,multe dinte acestea amalgamandu-se fericit la un pahar de vin in serile de povesti petrecute impreuna.Si,la urma urmei,doar asta ar trebui sa conteze cu adevarat.
Rugaminttea mea ar fi sa incheiem aici subiectul "Cel mai...",si sa continuam subiectul " Cei Mai Prieteni ".
Multumesc mult.

#46 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 12 December 2010 - 12:50 PM

Vezi postareabusila, la 12 Dec 2010, 12:14, a spus:

Se mai bazeaza insa si pe RESPECT,PRIETENIE,CUNOASTERE, TOVARASIE,CURIOZITATE,multe dinte acestea amalgamandu-se fericit ... in serile de povesti petrecute impreuna.


Eu doar pentru asta particip la expozitii. Multumim Ovidiu si AMA. Ma gandesc la stangere sa vin de joi. Doar 4 seri pe an e cam putin. :pardon: :good:

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 12 December 2010 - 12:52 PM


#47 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1778
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 12 December 2010 - 03:23 PM

Vezi postareabusila, la 12 Dec 2010, 12:14, a spus:

Avioanele civile le-a adus Virusu'...

Caruia pe aceasta cale ii cer iertare. La el ma gandeam, da' am scris altceva.

#48 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 13 December 2010 - 09:58 AM

Busila avea perfecta dreptate, organizarea expozitiei de anul acesta a fost un efort comun atat a membrilor AMA(fara de care anul acesta imi era imposibil sa organizez evenimentul) cat si a a participantilor(care in numele pasiunii, au facut eforturi uriase de a veni). Asa cum am mai spus-o de nenumarate ori expozitia nu exista fara ajutorul vostru, dragi PRIETENI. Modelismul este un hobby, nu un camp de batalie. Il facem de placere, asa cum putem fiecare. In concluzie, propun sa ramanem in continuare la acest statut(de PRIETENI) si sa ne bucuram de fiecare prilej de a ne intalnii, pe care-l avem.

#49 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 17 December 2010 - 11:06 AM

Vezi postareaHIND, la 10 Dec 2010, 15:46, a spus:

Inca nu stiu exact programul dar cu siguranta intre Craciun si Anul Nou. Am sa incerc sa aflu mai multe, saptamana viitoare.

Ai aflat cind se inchide muzeul ? Duminica o fi deschis? :clapping:

#50 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 17 December 2010 - 05:18 PM

Vezi postareamdo, la 17 Dec 2010, 11:06, a spus:

Ai aflat cind se inchide muzeul ? Duminica o fi deschis? :clapping:


Deocamdata se stie doar de zilele libere de la stat (daca nu ma insel 25-26 dec. si 1-2 ian.) si zilele de luni, cand muzeul va fi inchis. Sper ca luni sau marti, cel tarziu, sa aflu mai exact. Deocamdata nici directorii de la muzeu nu stiu exact.

#51 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 22 December 2010 - 04:56 PM

Vezi postareaHIND, la 17 Dec 2010, 17:18, a spus:

Deocamdata se stie doar de zilele libere de la stat (daca nu ma insel 25-26 dec. si 1-2 ian.) si zilele de luni, cand muzeul va fi inchis. Sper ca luni sau marti, cel tarziu, sa aflu mai exact. Deocamdata nici directorii de la muzeu nu stiu exact.

s-a hotarit ceva? Scuze de pisalogeala, dar inca mai sper sa ajung in decembrie la Alba....

#52 Useril este offline   busila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1935
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Location:ALBA-IULIA
  • Interests:AVIATIE

Postat 23 December 2010 - 11:19 AM

In intervalul 23-27 si 31-03.01.2011 e inchis.

#53 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 17 January 2011 - 09:58 AM

Pentru cei care nu au reusit sa viziteze expozitia noastra, vreau sa mentionez ca mai este deschisa pana in data de 29.01.2011. De fapt in 29.01 se vor strange exponatele.
Expozantii care doresc cazare in acea perioada, ii rog sa-mi comunice numarul de persoane si cate nopti de cazare se solicita.
Pe adresa http://romanian-spotters.forumer.ro/t5235p...-vizita-de-grup gasiti cateva poze facute de colegii de pe Romanian Spotters.

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi