Forum Machete,Modelism,Hobby: 2 zile la Budapesta - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 zile la Budapesta Pentru doritori primim comenzi

#1 Useril este offline   cmusat2000 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 12-April 05

Postat 16 August 2010 - 11:03 PM

Salutare,

Pe 27 si 28 august voi fi la Budapesta.
Pentru delectarea proprie :blink:, intentionez sa dau o fuga la Jatek es Makett Centrum, Replica, SAS Militaria si Modell.hu sau Mega Modell (sper sa mai existe toate).

Pentru cei din Timisoara si imprejurimi daca doresc ceva "dulciuri" :crazy: de specialitate de la magazinele de mai sus dati un PM sa stabilim eventuala intalnire.
Imi cer scuze pentru celelalte zone dar din 30 aug. incep jobul in forta :drinks: si nu voi avea timp pentru vizita la posta sa trimit colete. :blink:

Happy modeling.

#2 Useril este offline   cmusat2000 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 12-April 05

Postat 23 August 2010 - 09:32 PM

Hello,

Peste 3 zile plec. :drinks: Cine doreste cate cava din domeniu da-ti PM.
Am facut deja programul. Voi merge cu siguranta la Jatek es Makett Centrum, Mega Modell si Modell,hu.
Daca cineva stie si alte magazine interesante de modelism da-ti de veste.

See ya. :blink:

#3 Useril este offline   cmusat2000 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 168
  • Inregistrat: 12-April 05

Postat 31 August 2010 - 11:28 AM

Salutari tuturor,

Am fost 3 zile in tara vecina si prietena, ragaz in care am ajuns in urmatoarele locatii (nu am facut poze - la Jatek Centrum mi s-a spus ca nu am voie, asa ca la celelalte locatii nu am mai insistat):

1. Jatek es Makett Centrum - str.Gyali nr.31b
Machete de la Dragon, Revell, Monogram, Italeri, ICM, Zvezda din belsug, gasiti c-am tot ce va doriti, foarte slab stocul de Trumpeter si Tamiya. De asemenea partea de accesorii s-a mai diminuat fata de acum un an. Preturi bune comparabile cu ce gasiti pe la noi la ParcModels sau machete.ro. :diablo:

2. SAS Militaria - str.Sas nr.4
Magazin la parterul unei cladiri cu 3 nivele, micut dar ticsit cu de toate. Italeri, Revell, Hobbyboss, Trumpeter, Academy si altele, multe noutati pe rafturi preturi chiar bune (ex. Tornado la 1:48 de la Hobbyboss este la 10600Ft - circa 165lei). Din pacate nu am putut zabovii decat vreo 7-8 minute fiind trecut de ora inchiderii (18.00). Baietii de acolo stiu engleza si sunt foarte serviabili. :hi:

3. Mega Modell - str.Thokoly nr.30
Din pacate desfintat din septembrie 2009, din ce am dedus eu pe afisul de pe usa locatia s-a mutat pe str. Damjanus nr.12 sau ceva de genul asta, in districtul nr.7, am fost pana acolo, dar nu am gasit nimic decat sediul unei firme. :drinks:

4. Modell&Hobby din incinta centrului comercial Lurdy Haz
Sunt axati mai mult pe partea de masini teleghidate si trenulete, un perete pt. zona modelismului static cu produse de la Italeri, Trumpeter, Academy, Revell si 3-4machete Hasegawa. Toate produsele Trumpeter sunt la reducere cu 50%!!!. Din pacate nu prea gasiti noutati.

5.Jateksziget din incinta centrului comercial Arkad
Este de fapt un magazin de jucarii care are si un loc special pt modelism. Revell, Italeri, Trumpeter, Airfix, Academy, ceva Tamiya si ceva vopsele. Preturi foarte bune.

Am ramas cu o impresie frumoasa despre diversitatea produselor, dar senzatia mea este ca acest hobby pierde din teren. In toate magazinele de care v-am pomenit nu era NICIUN :-P cumparator sau curios ca mine. E trist dar adevarat, toate magazinele pareau uitate de timp.

"Happy" modeling. :hi:

P.S. Daca au mai fost si altii prin alte tari sa ne scrie impresiile despre ce au vazut pe acolo din domeniu.

#4 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 31 August 2010 - 12:02 PM

Din pacate pierderea de teren/avint modelistic este tot o consecinta a crizei economice.
Al doilea motiv ar fi (poate) si magazinele de comenzi on line.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi