Forum Machete,Modelism,Hobby: Canadair CL-215 Pompierul cerului - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Canadair CL-215 Pompierul cerului

#1 Useril este offline   tavi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 11-January 10
  • Location:Brasov

Postat 25 July 2010 - 04:02 PM

Incercand sa mai trec peste greutatile vietii , am hotarat sa continui un proiect inceput de ceva timp si cazut in anonimat . Pentru a va forma o oarecare idee despre pompierul cerului, cel mai cunoscut avion de lupta inpotriva incendiilor - Canadair CL-215, am sa prezint cam ce contine ..... revista.
Modelul este la scara de 1:33, tipica modelelor avioanelor de carton, se prezinta in format A3, si contine un numar de 14 coli cu piesele modelului. Modelul este unul foarte frumos, foarte bine tiparit si FOARTE MARE.
Deci ..... sa incepem cu inceputul :
Lucrul la acest ,, stingator de incendii din torida Australie '' l-am inceput prin Ianuarie anul curent ( nu luati in considerare data care apare pe unele poze, scuze, dar aparatul.... ) si l-am scos de la naftalina ieri.

Lucrul la structura de rezistenta a <<extinctorului>> a decurs aproape normal. De ce spun aproape normal ? ; ei bine, au fost si suisuri dar si ... asa numitele caderi in gol. Partial, structura de rezistenta a modelului pare destul de corecta pana acum, am reusit sa o inchei ( sa folosect un termen putin mai neortodox ) in proportie de 70 % , vorbind de structura fuzelajului, si ..... asa arata in momentul de fata :

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Img_0076.jpg
  • Imagine atasata: Img_0077.jpg
  • Imagine atasata: Img_0078.jpg
  • Imagine atasata: Img_0079.jpg
  • Imagine atasata: Img_0080.jpg
  • Imagine atasata: Img_0081.jpg
  • Imagine atasata: Img_0083.jpg
  • Imagine atasata: Img_0084.jpg
  • Imagine atasata: Img_0085.jpg
  • Imagine atasata: Img_0086.jpg
  • Imagine atasata: Img_0087.jpg
  • Imagine atasata: Img_0088.jpg
  • Imagine atasata: Img_0089.jpg
  • Imagine atasata: Img_0090.jpg


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi