Forum Machete,Modelism,Hobby: Un program CAD free si uriasa sa biblioteca de modele - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Un program CAD free si uriasa sa biblioteca de modele

#21 Useril este offline   rares 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 19-October 08

Postat 26 July 2009 - 10:04 AM

Fascinanta propunere.
din pacate, momentan, nu e cazul. pe lista de asteptare figureaza o corabie ( Golden Hind ex. Pelican), un elicopter (I.A.R.Puma 330 ce va fi transformat din varianta civila - carcasa fibra sticla produsa de muncitorii din ICA Ghimbav acum 15-17 ani - in varianta Socat ), o biserica si o jonaca. Deci, undeva la anul .....

si, folosind polistiren extrudat ( placi 1 m x 0,5m x 0,02 m ) poti realiza APROAPE ORICE si APROAPE PERFECT. Referitor la fibra de sticla, eu cred ca daca rezista la spoilerul autovehiculului tau, rezista si la o macheta.

Totul necesita doar Rabdare si Atentie. Bafta!

#22 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 10 August 2009 - 06:30 PM

Vezi postarearares, la 26 Jul 2009, 10:04, a spus:

. Referitor la fibra de sticla, eu cred ca daca rezista la spoilerul autovehiculului tau, rezista si la o macheta.


Fiind in cunostinta de cauza, te asigur ca nu difera foarte mult de chitul obisnuit de modelism. Am lucrat cu asa ceva si, in afara faptului ca e putin mai "consistent" decat un Humbrol Putty, arata, se simte si se modeleaza la fel.

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi