Forum Machete,Modelism,Hobby: Material rulant - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Material rulant O noua pasiune

#1 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1775
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 01 July 2009 - 10:50 PM

Ca sa mai destindem spiritele si-asa incordate prin unele sectiuni ale sitului, se prezinta colectia de locomotive a numitului Calin - nu Wurger, ci Croitoru, in varsta de 2.5 ani. "Tibele", adica locomotivele, sunt din filmul "Thomas and his friends", pe care sunt sigur ca multi l-ati vizionat macar o data, fie si in scop modelistic (vezi dioramele). Io daca-l prind pe directorul de marketing de la Thomas, ii rup capul - a scos o mie de locomotive, pe trei serii (mici, medii, mari), fiecare cu accesoriile lor. Plus alte jocuri, filme, carti, mobila, tort, hainutze, etc, pe tematica asta. Si cam orice produs e minim 50 de ron si se duce la sute.
Ziceti voi daca nu merita sa stea aici alaturi de alte colectii de machete, replici, jucarii, etc.
Pot sa va spun ca le stiu numele la toate.
Imagine atasata: 30iunie_DSC05386.JPG
Mai il caut si pe directorul de la "Cars", da' nu asa de tare.
Imagine atasata: 30iunie_DSC05387.JPG
Si boala se agraveaza. Mergem spre diorame. Asta merge singur. Si tot ii mai treuie altele.
Imagine atasata: 30iunie_DSC05385.JPG
Atentie, Wurger, Edy, Daniel si ceilalti, spre ce pasiuni indreptati copiii. Ca e criza.

Aceasta postare a fost editata de alexelu_marinelu: 01 July 2009 - 10:55 PM


#2 Useril este offline   Anton 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 30-January 09
  • Location:Brasov

Postat 02 July 2009 - 08:45 AM

Salut, stai linistit ca merita sa colectionezi masinutele din cars si nu numai :hi: (nu m-am putut abtine cand le-am vazut pe raft desi sunt cam piperate ca pret).....sunt chiar foarte bine realizate....a si vezi ca iti lipseste totusi personajul negativ Chick Hicks e o piesa importanta totusi.. :hi:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 253328_Hicks.jpg


#3 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1775
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 02 July 2009 - 10:26 AM

Vezi postareaAnton, la 2 Jul 2009, 09:45, a spus:

Salut, stai linistit ca merita sa colectionezi masinutele din cars si nu numai :hi: (nu m-am putut abtine cand le-am vazut pe raft desi sunt cam piperate ca pret).....sunt chiar foarte bine realizate....a si vezi ca iti lipseste totusi personajul negativ Chick Hicks e o piesa importanta totusi.. :hi:

Nu ii lipseste. Il are in alta serie, mai slabuta calitativ. Are sa-l capete si pe asta - varianta verde, nu Dinoco :-D .

#4 Useril este offline   Anton 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 30-January 09
  • Location:Brasov

Postat 02 July 2009 - 01:36 PM

Vezi postareaalexelu_marinelu, la 2 Jul 2009, 11:26, a spus:

Nu ii lipseste. Il are in alta serie, mai slabuta calitativ. Are sa-l capete si pe asta - varianta verde, nu Dinoco :hi: .



...cred ca stiu la care te referi.......cele care le primesti cu anumite reviste pt. copii .................

#5 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1775
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 02 July 2009 - 04:16 PM

Vezi postareaAnton, la 2 Jul 2009, 14:36, a spus:

...cred ca stiu la care te referi.......cele care le primesti cu anumite reviste pt. copii .................

Corect. Le are si p-alea - toate. De rezerva.

#6 Useril este offline   mersu 

  • Christian von Turela
  • Grup: Members
  • Postari: 1260
  • Inregistrat: 04-April 06
  • Location:Bucuresti (care este!)
  • Interests:StuG fan!

Postat 02 July 2009 - 06:20 PM

Ha, ha,ha... nu sunt singurul care alearga prin magazine dupa toate personajele din Cars, Thomas, Roary si toata familia Power Rangers (si Overdrive si Mystic Force). Juniorul meu (3 ani) e la curent cu toate aparitiile noi! :hi:

#7 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1775
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 02 July 2009 - 10:51 PM

Vezi postareamersu, la 2 Jul 2009, 19:20, a spus:

Ha, ha,ha... nu sunt singurul care alearga prin magazine dupa toate personajele din Cars, Thomas, Roary si toata familia Power Rangers (si Overdrive si Mystic Force). Juniorul meu (3 ani) e la curent cu toate aparitiile noi! :hi:

Mergi blat, ca fiu'meu n-a auzit inca de Power Rangers.
Acum serios: alergam si luam toata seria pentru ca vrem noi sa-i vedem fericiti in acele cateva momente cand desfac un cadou, chiar daca gaura la buget isi mareste circumferinta.

#8 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 03 July 2009 - 12:26 AM

Ba, eu fac tot posibilul sa tin televizorul pe Animal Planet si Discovery.
Bineinteles ca vrea si de acolo niste chestii pe care o sa vi le arat maine ca acu nu mai am lumina de poze.
Primeste si "cars" , Bakugan (el le zice papugan) si alte Ben 10, dar nu face o pasiune prea mare din asta.
Mi se rupe inima cand pun mana pe cate un avion si se insinueaza langa mine si ma intreaba: Tati, sa te ajut !?
Bineinteles ca-i dau si lui cate un kit mai "noriel" asa, dar il paraseste repede avantul si revine la - "arata-mi avionul ala galben inchis, de la tine din mana ta". Ma duc cu mana spre Ki55 Ida, care-i mai solid dar el stie ce vrea....Willow cu hobane si flotoare de mi-e frica si mie sa-l tin in mana. Si normal.....pune degetu' ca ochiu' nu simte cat de semimat sau lucios e.
Of.....
Maine va arat colectia

A, si mai vrea "planete cu foc in coada", adica navete ca daca tati are scurgeri de Star Wars.....Ce sa-i faci. :-D :hi: :hi:

Aceasta postare a fost editata de wurger: 03 July 2009 - 12:29 AM


#9 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1775
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 03 July 2009 - 06:39 AM

What is "papugan"?
Maimuta mia, curios, a inteles de "nu". Mai vine la birou si se baga-n seama, da' rar. Are doi prieteni, intre figurinele nefacute - pe "Adof" (cu accent pe d), adica pe Adolf H., si pe "nenea negru", adica un SS-ist. P-astia doi ma pune sa-i scot sa-i vada, si imediat sa-i pun la loc.
I-am dat un set de la ICM - 10 baieti subdimensionati, nevopsiti, montati, fara accesorii - neinteresanti.

#10 Useril este offline   mersu 

  • Christian von Turela
  • Grup: Members
  • Postari: 1260
  • Inregistrat: 04-April 06
  • Location:Bucuresti (care este!)
  • Interests:StuG fan!

Postat 03 July 2009 - 08:42 AM

Citeaza

...si alte Ben 10..


De asta am uitat! :hi:

#11 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 03 July 2009 - 11:19 PM

Papugan is a bakugan from Lukaland. Si unde el e presedinte si-i asupreste pe aia si-i pedepseste fizic cu racheta de buretenis in pat si-l pune pe Cocolino sa se uite ca sa-l inspaimante si sa devina mai maleabil in a-i indeplinii ordinele aberante.....Deh, copii....

Si uite colectia de care vorbeam. Nu e chiar toata (unii sunt in escursie dupa dulap) si doar Tiranosaurul, Albertosaurul, Ceratosaurul ala mic cu corn pe nas si Triceratopsul sunt revopsiti cu aerograf si acrilice mii. Urmeaza si restul intr-o pauza .

Ii stie pe toti dupa nume. Se mai incurca, se mai infricoseaza (mimeaza) ca-i place cand o aude pe ma-sa certandu-ma ca-i iau tampenii...... ei ii place doar Diplodocus ca nu e violent draga si haleste Herbalaif d-ala....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Dinolandia_021.jpg
  • Imagine atasata: Dinolandia_022.jpg
  • Imagine atasata: Dinolandia_023.jpg
  • Imagine atasata: Dinolandia_024.jpg
  • Imagine atasata: Dinolandia_027.jpg
  • Imagine atasata: Dinolandia_025.jpg


#12 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1775
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 03 July 2009 - 11:35 PM

Este foarte tare adunarea de vopsiti wurgereste. Ups, sa nu-i vada Titinu' (Calinu')

#13 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2009 - 05:00 PM

Faza castigatoare e ca pe la 16 ani mie nu poate sa-mi ceara un tiranozaur adevarat, pe cand tie poate sa-ti ceara un Roary sau Dinoco....Sau poate dar rad de el ....Cu acte.
Bine, exista si dezavantajul ca o sa-i zica aia pe teren "Stiintificu".

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi