Forum Machete,Modelism,Hobby: Chestii pentru o diorama TT - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Chestii pentru o diorama TT

#1 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 03 April 2009 - 05:53 PM

Lucrurile stau cam asa:
- Nu am timp, bani, spatiu, chemare, alea-alea pentru a ma mai apuca de asa ceva.
- Am o gramada de chestii cu care se poate face o diorama TT de dimensiuni mari (foarte mari ???).
"Chestiile" inseamna cladiri, poduri, sine, sine speciale, capete de sina, macaze (vreo 10), vagoane (vreo 50), 2-3 locomotive, "chestii de automatizare" (putine, "subtiri" si analogice).
Cladirile necesita oarece/multa restaurare. Podurile sunt intregi, vagoanele asisderea.
"Chestiile" sunt cumparate la inceputul anilor '80 (provenienta RDG) si ruginesc in cutii (daca intre timp nu le-au mancat soarecii). Nu-mi cer de mancare, nu sunt de vanzare. Doar stau degeaba, si e pacat...

Ideea ar fi cam asa:
Le dau gratis daca exista cineva - individ sau grup - dispus sa faca diorama intr-un timp rezonabil. Si cu-co nditia sa fie expusa obligatoriu intr-un loc public. Si daca se poate si permanent... Si, de preferat, (in egoismul meu fundamental), in Bucuresti...

O sa revin cu poze - nu mai devreme de week-end-ul viitor - dar numai daca...
=@

Aceasta postare a fost editata de eugen: 03 April 2009 - 05:55 PM


#2 Useril este offline   naeadrian 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 13-July 09

Postat 13 July 2009 - 02:31 PM

Vezi postareaeugen, la 3 Apr 2009, 18:53, a spus:

Lucrurile stau cam asa:
- Nu am timp, bani, spatiu, chemare, alea-alea pentru a ma mai apuca de asa ceva.
- Am o gramada de chestii cu care se poate face o diorama TT de dimensiuni mari (foarte mari ???).
"Chestiile" inseamna cladiri, poduri, sine, sine speciale, capete de sina, macaze (vreo 10), vagoane (vreo 50), 2-3 locomotive, "chestii de automatizare" (putine, "subtiri" si analogice).
Cladirile necesita oarece/multa restaurare. Podurile sunt intregi, vagoanele asisderea.
"Chestiile" sunt cumparate la inceputul anilor '80 (provenienta RDG) si ruginesc in cutii (daca intre timp nu le-au mancat soarecii). Nu-mi cer de mancare, nu sunt de vanzare. Doar stau degeaba, si e pacat...

Ideea ar fi cam asa:
Le dau gratis daca exista cineva - individ sau grup - dispus sa faca diorama intr-un timp rezonabil. Si cu-co nditia sa fie expusa obligatoriu intr-un loc public. Si daca se poate si permanent... Si, de preferat, (in egoismul meu fundamental), in Bucuresti...

O sa revin cu poze - nu mai devreme de week-end-ul viitor - dar numai daca...
:rolleyes:


Salut,

Si eu am avut o pasiune pentru TT mai ales ca primul set l-am primit cand aveam vreo 5 ani, acum am cu vreo 30 peste :)
Am un baietel de 4 ani si jumatate si ma gandesc sa ii fac o mare surpriza si in decembrie anul asta, cand face 5 ani sa ii fac cadou toata colectia mea care nu e foarte spectaculoasa (3 locomotive si vreo 10 vagoane) ceva sina, un pod, 4 macaze, chestii subtiri.
Numai ca vreau sa ii fac o diorama si am inceput asa incet sa achizitionez diverse.

Acum vine si intrebarea, crezi ca poti lua legatura cu mine si poate cine stie, cumpar si eu cate ceva de la tine din ce mai ai? (sau poate mai faci un pustiu de bine si faci si ceva cadouri de Mos Craciun :))) Ca sincer cu banii stau prost (cine nu sta in vremurile astea?) si nu prea reusesc sa achizitionez chestii spectaculoase in domeniu.
pasiunea puiului meu pt trenulete i-am descoperit-o cand la 2 ani i-am facut cadou un trenulet Thomas si a fost foarte incantat, a dat masinile toate la o parte pt el. D-aia ma gandeam sa ii fac o surpriza muuult mai mare acum.

Asa ca daca tot vrei sa fii un bun samaritean... ma poti contacta pe mail nae_adi@yahoo.com si eventual ne intelegem cumva, tu stii mai bine ce vrei ca eu stiu ca vreau :)

Toate bune si sanatate.

Adi

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi