Forum Machete,Modelism,Hobby: Kuznetsov NK-12 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Kuznetsov NK-12 Va cer ajutorul

#1 Useril este offline   Bazu 

  • 'al mai pletos
  • Grup: Members
  • Postari: 604
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Location:Delft/Rotterdam

  Postat 11 January 2009 - 08:45 PM

Este vorba de motorul pentru Tu-95 (si nu numai) si as avea nevoie urgenta de ajutorul vostru pentru un proiect anuntat pe ultima suta de metri. Cineva daduse candva un link catre un site cu motoare (scheme, principii de functionare, animatii in GIF), dar nu mai stiu site-ul. Orice link imi este util. Din lipsa timpului de a studia singur pe larg am apelat la voi, cei care deja au salvate diverse lucruri prin calculator.
Chiar si notiuni generale ale acestui tip de motor imi sunt utile, dar sa fie (daca puteti) lucruri destul de pe larg descrise. Orice plan sau desen imi este util.
Sigur trebuie sa fie ceva mai putin vizibil google-ului. Va multumesc mult si raman dator!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Museum_Finnland_Kuznetsov_Triebwerk.jpg

Aceasta postare a fost editata de Bazu: 11 January 2009 - 08:57 PM


#2 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 11 January 2009 - 10:17 PM

Vezi postareaBazu, la 11 Jan 2009, 20:45, a spus:

Este vorba de motorul pentru Tu-95 (si nu numai) si as avea nevoie urgenta de ajutorul vostru pentru un proiect anuntat pe ultima suta de metri. Cineva daduse candva un link catre un site cu motoare (scheme, principii de functionare, animatii in GIF), dar nu mai stiu site-ul. Orice link imi este util. Din lipsa timpului de a studia singur pe larg am apelat la voi, cei care deja au salvate diverse lucruri prin calculator.
Chiar si notiuni generale ale acestui tip de motor imi sunt utile, dar sa fie (daca puteti) lucruri destul de pe larg descrise. Orice plan sau desen imi este util.
Sigur trebuie sa fie ceva mai putin vizibil google-ului. Va multumesc mult si raman dator!


Pote cauti cu: двигатель нк-12

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi