Forum Machete,Modelism,Hobby: De pe net - Decembrie 2008 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

De pe net - Decembrie 2008

#61 Useril este offline   Degrelle 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 09-April 07

Postat 26 December 2008 - 10:34 AM

http://ipmsdeutschla...e/FirstLook/Her ... 009_I.html

In februarie 2009 Revell va scoate pe piata Tirpitz la 1:350. In link veti gasi o poza sugestiva....cu diferentele fata de Bismarck. Pentru mine, o veste extraordinara! Iar pentru pasionatii de nave ale DKM, sunt zvonuri de la Trumpeter despre un Prinz Eugen tot la 1:350...

#62 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 29 December 2008 - 09:05 PM

Un Stuart,ceva? :pardon:

#63 Useril este offline   kingtiger3002 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 475
  • Inregistrat: 07-May 05
  • Location:constanta
  • Interests:Blindate ww2

Postat 29 December 2008 - 10:12 PM

Vezi postareadany, la 24 Dec 2008, 23:54, a spus:

Multumesc mult George _ nkl . O descoperisem si eu cu vreo cateva zile in urma . E crancena . Chiar ma gandeam sa pun "linku-ri" , dupa ce asi fi savurat-o in totalitate , caci merita intradevar vazuta .Inainte cu 2 ani ma uitam pe site-ul oficial ,spunandu-mi :-" Ce bine ar fi fost daca puneau fotografiile o idee mai mari pt a putea distinge mai multe detalii ...". Se pare ca "mosu" a fost darnic cu iubitorii ( scotocitorii ) de fotografii ( informatii) istorice .Apropos , sti sau stiti cumva unde anume a gasit Kingtiger 3002 ultimele fotografii cu acele Panzer 4 (Life). Am cotrobait mult prin arhiva Life ,dar nu am dat de ele .Ma intereseaza mult contextul sau perioada in care au fost realizate . El spune ceva de Tunisia , dar avand in vedere "zimmeritul"(?) ma gandesc ca au fost "luate" ceva mai tarziu ( posibil Italia).Avand in vedere noile aparitii , poate vom deschide "la anu'"un topic dedicat foto-color WW2, pt a "etala colectiile de surprize Turbo " :pardon: si desigur pentru a le comenta .Merita, zic eu ,caci multe aduc in discutie amanunte si informatii intersante .

Dany daca te uitai bine ai fi vazut ca nu au zimmerit ci vopsea arsa si pamint pe ele pe Life scria tunisia 43 deci cred ca sunt facute dupa ce lau gonit pe romel in italia deci mai sunt cu panzer 4 citeva poze color ca si cu shermanuri dar astea sunt cele mai sugestive ca este varianta G cu sorturi la turela si blindaj suplimentar prins in suruburi in fata deci uitate mai bine te rog?

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: p4.jpg


#64 Useril este offline   Kamob 50 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1970
  • Inregistrat: 13-May 06

Postat 29 December 2008 - 11:39 PM

:pardon: http://www.youtube.c...52yctX0GFs&NR=1

#65 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12654
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 30 December 2008 - 01:02 PM

http://www.youtube.c...h?v=P5_Msrdg3Hk

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi