Forum Machete,Modelism,Hobby: 1/72 WH Camo vs. SS Camo (IMG) - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1/72 WH Camo vs. SS Camo (IMG)

#1 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 07 October 2008 - 12:43 PM

Vrand sa imi testez noul aparat foto (sapuniera) si ce stie sa faca, am ales doua figurine dintr-un set aflat in prezent in lucru si a carui recenzie sper sa fiu in stare sa o postez la inceputul saptamanii viitoare. Pentru cei ce nu recunosc figurinele, acestea sunt din setul 1/72 Preiser intitulat Military Police.Gurads.

Figurina ce poarta camuflaj Wehrmacht este pozitia standard a setului iar cea avand camuflaj Waffen SS camo este o conversie a aceleiasi pozitii. Am mai multe conversii ale acestei pozitii, care au chiar un camuflaj mai reusit WH, insa am ales-o pe cea standard datorita similitudinii intre cele doua pozitii.

In ciuda faptului ca multi spun ca schemele de camuflaj Wehrmact sunt mai simplu de pictat la scara 1/72 decat cel de Waffen SS, consider destul de complicat si pe cel de Wehrmact, multa bataie de cap dand liniutele subtiri specifice.

Aici am incercat sa reproduc schema Wehrmacht 1944 Tan-Water iar la Waffen SS pattern este Oak Leaf de toaman/iarna.

Figurinele nu sunt inca gata, lipsindu-le nasturii de la Zeltbahn-uri, dar eram foarte nerabdator sa testez aparatul foto, cu care m-am jucat putin, dupa cum se va vedea putin mai jos.

ISper sa va placa aceste imagini si orice sugestie este de folos, in special avand in vedere ca setul nu este finalizat si as mai avea timp sa corectez eventualele greseli inainte de a posta recenzia.

Cristian Florescu

Imagine postata

Imagine postata

Referinte privind dimensiunea

Imagine postata

Dimensiunea aproximativa a acestor figurine 1/72

Imagine postata

Detalii faciale

Imagine postata

Detalii ale Zeltbahn-ului Waffen SS

Imagine postata

#2 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

  Postat 07 October 2008 - 11:47 PM

Fratioare, cand ziceai c-a fost ziua ta?
Imagine atasata: ana_liza_parului_microscop_shutterstock.jpg


:drinks: :friends: :lol:

#3 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 08 October 2008 - 08:50 AM

Fuse si se duse pe 03 septembrie... :drinks:
Multumesc de mesaj si sunt sigur ca iti va placea si recenzia ce va urma.... :friends:

Aceasta postare a fost editata de Panzer_Grenadire: 08 October 2008 - 08:52 AM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi