Forum Machete,Modelism,Hobby: Compresor la 3.000.000 de lei - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Compresor la 3.000.000 de lei

#1 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 16 May 2005 - 09:09 AM

:hammer: Cine are drum prin Drumul Taberei, vizavi de Billa (in diagonala) intr-un bloc mare cu 10 etaje, paralel cu linia de tramvai (41) exista un magazin cu piese auto. Acolo este la vanzare un compresor la pretul de 2.999.000 lei.
Nu stiu nimic despre el. Magazinul era inchis si nu l-am vazut prea bine! Butelia pare a avea cam 3-5 litri si banuiesc ca are regulator de presiune si presostat. Banuiala se bazeaza pe faptul ca are doua manometre. Pe el scrie mare de tot 99dB! Dimensiunile sunt rezonabile, cam 40/50 x 40/50 x 20/30 cm.
Din pacate n-am cum sa aflu mai multe detalii. Magazinul se inchide inainte sa ajung eu (18.00).
...Si ce-i si mai nasol e ca n-am l-am prevazut in bugetul pe luna asta!!! :-D

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12652
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 16 May 2005 - 12:03 PM

Eugen este un compresor industrial, de capacitate mica, iar acei 99dB indica nivelul de zgomot care, trebuie sa recunoastem, este foarte mare, asta datorita comresorului cu piston. La un casetofon ce debiteaza50 dB iti bat vecinii in treava iar Concorde decola cu 110 dB! La pret insa este rezonabil!

#3 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 16 May 2005 - 12:15 PM

Intr-adevar presupun ca face ceva galagie! Dar pana la urma zic ca merita la banii astia! Eu sincer l-as fi cumparat! Oricum nu vopsesc noaptea si, pana la urma, nu cred ca face mai multa galagie decat un aspirator!

#4 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12652
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 16 May 2005 - 12:41 PM

Face, dar merita banii!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi