Forum Machete,Modelism,Hobby: Comandant Cartagian - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Comandant Cartagian Pegaso 75 mm

#21 Useril este offline   alguhan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 16-December 04
  • Location:Istanbul

Postat 10 November 2007 - 10:33 PM

Multumesc Wurgere..
Daca te distrezi cu ei nu e nici o pierdere de vreme prietene. :)

#22 Useril este offline   Ahmed 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 989
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 15 November 2007 - 09:01 AM

Culoarea rosie este notoriu de dificil de pus in umbre si lumini. Nu vad nici un singur punct de roz (marea capcana). Ti-a iesit excelent. Ne spui si noua cum ai modificat nouantele de rosu?
In alta oridne de idei: Alguhan, am fi onorati daca te-ai gandi sa treci cu figurinele tale si dincoace de Carpati, la una din expozitiile de la Alba sau Cluj. De ce sa faci victime doar prin Bucuresti? :innocent:

#23 Useril este offline   alguhan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 16-December 04
  • Location:Istanbul

Postat 15 November 2007 - 09:16 AM

Multumesc Ahmed.. Din pacate din cauza copiilor si a muncii nu am timp sa ajung nici la intalnirile Bucurestenilor. Mai pe viitor..

Din pacate pozele nu arat cea ce este cu adevarat. De data asta mi-a iesit rosul mult mai bine.
Cand am vopsit pelerina in rosu am obtinut un amestec de mai multe nuante de rosu. Fiin vorba de vopsele acrilice Vallejo le am folosit mai diluate de data asta. Asa ca a trebuit sa dau mai multe starturi, vreo 5, 6. La fiecare strat am schimbat tonul de rosu, adaugand cite putin cite putin una sau doua nuante de rosu.
Umbrele am dat cu un amestec de verde+rosu. Mai multa verde in rosu da mai multa umbra.
Luminile sint cu amestec de galben+rosu. Am invatat in sfarsit ca rosu se lumineaza mai bine cu nuante de portocalie. Rozul sta ciudat..

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi