Forum Machete,Modelism,Hobby: M20 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

M20 scheme de vopsire

#1 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4802
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 10 April 2007 - 12:20 AM

Intr-o pauza de relaxare (Pz 4), m-am gindit sa caut ceva documentatie pentru un M20 scout car (Italeri),la care lucrez in paralel . Am gasit multe fotografii de detaliu ale vehicolului si cunosc recenziile acestui model(precum si piesele corectoare necesare remedierii unor piese --dupa mine cam 50 % din frumusetea M20-ului sint rotile acestuia iar Italeri taman pe astea " le-o buctat").Din pacate la capitolul schemei de vopsire nu am gasit mare lucru.De aceea rugamintea mea este :---------- -----Aveti cumva fotografii sau profile ale vehicolului mai interesante din punct de vedere coloristic(doar ww2).?--Poate in camuflaj de iarna .-------Eventual ceva capturi :roll: Stiu ca au fost capturate si utilizate citeva asemenea vehicole dar nu cunosc nici o fotografie(profil) ale acestora .Nu ca as fi un "mare fan" al "Balkenkreuz"-ului,insa din necesitate "sarmanii ominii ceia " au adoptat scheme coloristice foarte interesante . Ma refer la M20 exclusiv -a nu se confunda cu M8. Multumesc mult anticipat ;-) .

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi