Forum Machete,Modelism,Hobby: Sherman M4A3 (76)W-Eduard 1/72 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sherman M4A3 (76)W-Eduard 1/72 ...sau la pomu'laudat...

#1 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 05 April 2007 - 10:05 PM

Se spunea ca ar fi fost unul din cele mai corecte Sherman-uri de pe piata...si probabil ca este,cel putin asa pare.Achizitionat de la Pavel,in urma cu cca un an,la un pret mai mult decat rezonabil[300000],este un kit destul de "piparat " pe piata...Eduard-urile "pleaca" de la 15 euroi.Sincer sa fiu am fost destul de dezamagit ,desi ofera o multitudine de piese in plus.Piesele sunt destul de finute,fara bavuri,instructiunile sunt clare,dar plasticul din care e facut kitul e efectiv de kk,la cea mai mica neatentie risti sa distrugi piesa[in mod deosebit piesele mici].E un plastic ciudat, moale,parc-ar fi cel din galeata de gunoi.Tunul[aici Sherman-istii sa-si spuna parerea] mi se pare incorect...Iar turela...o adevarata teroare...am taiat,lipit si chituit la ea de m-a apucat damblaua.In sfarsit ,un kit ,pe cat de laudat,pe atat de "chinuitor"[pt. mine].Singurele avantaje sunt multitudinea de piese[printre care un rand complet de galeti] si setul de PE-uri[pt.inca un Sherman]...La final a iesit totusi ceva dragut[ar fi fost culmea, dupa cati :-D mi-a facut] si cred ca destul de corect.Oricum,sincer sa fiu,am fost mai incantat de incorectul Sherman de la Italeri...si,la fel de sincer ,nu-l recomand nimanui[mai bine isi ia un Dragon]...Dar las imaginile sa vorbeasca...desi nu e complet terminat,"plange" dupa accesoriile de rasina :pint: ...Deci M4A3,Divizia a 12-a blindata,ianuarie 1945... :hammer:

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

#2 Useril este offline   MasterOfDark 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 49
  • Inregistrat: 11-September 06

Postat 06 April 2007 - 01:50 AM

sal stapinesti fericit e o frumusete de sherman ....la mia multe poate ajungi la o divizie intreaga :) felicitari

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi