Forum Machete,Modelism,Hobby: Ce janta mea...am Citroen!!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ce janta mea...am Citroen!!!

#1 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2007 - 12:38 AM

Fratilor,

Sa ma iertati ca incep si eu ca mos Ion la 'pasopt, sau Catavencu la tribuna. Intre 2 avioane (:-o nu machete) am reusit cu shiu si cu mare vai - :lol: fiu-meu a reusit performanta sa imi verse o seringa de vopsea pe perete, dar de vina sunt eu ca i-am pus-o la indelaba :-o - sa termin a 3-a macheta pe anul asta.

Ziceam 'pasopt ca de ala e, un Tamiya foarte dragut si mai ales foarte frumos.

Pozele sa vorbeste de la ele...si voi sa dati cu parerea.

Si pentru cunoscatori: Nu e de vina aparatu' ...mi-a tremuat mie mana rau de tot!!! :lol:

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de Flyboy: 13 March 2007 - 12:41 AM


#2 Useril este offline   Suburban 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 415
  • Inregistrat: 13-December 04
  • Location:In the Dark Crown Vic parked outside

Postat 13 March 2007 - 03:52 AM

Imi place masina lui De Gaulle :-o Cred ca a iesit excelent; bine ai venit in randul automobilistilor.

#3 Useril este offline   yety 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 131
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 13 March 2007 - 09:22 AM

Bravo tati ! Imi place rau !!

#4 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 13 March 2007 - 10:54 AM

Tres Jolie!
Singura problema se observa la parbriz, unde a inghetat apa pe langa stergatoare; se rezolva simplu cu putina mazga sau in varianta neprotejata praful rezolva tot. Evident ca mai exista varianta ....sa o lasi la indemana lui Junior :-o

#5 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 13 March 2007 - 12:10 PM

Faina. Soferul poate linistit sa conduca fara ochelari , chiar daca are dioptrii mai multe.

#6 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2007 - 12:38 PM

Ok, m-ati prins... :-o

Problema e ca la scufundarea in Future a geamului, a ramas pe acolo destul de mult, "agatat".

Restul de tarmoceala, e dat asa...dupa ureche!!! :-o

#7 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 13 March 2007 - 01:11 PM

Flyboy, la Mar 13 2007, 12:38 PM, a spus:

Problema e ca la scufundarea in Future a geamului, a ramas pe acolo destul de mult, "agatat".

Asta pentru ca l-ai lasat la scurs intr-o pozitie total "neprincipiala" in care Geul a actionat asupra tensiunii superficiale care in directia fortelor s-a adunat Futurele exct in zona pe care ai lasat-o cea mai de jos, adica in zona stergatoarelor care din nefericire vin asezate tocmai sus si care mama lor de producatori ca au injectat geamul cu stergatoare cu tot ... ca sa zic asa.
In rest arata bine.
La mai multe si ...
Bafta!

#8 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 14 March 2007 - 12:47 AM

Imi place masinuta, nu stiam ce-i lipseste...un Sergiu Nicolaescu "cu mainile curate"...reusita. Spor...in continuare

#9 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12651
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 14 March 2007 - 08:40 AM

Faina masina. Pacat insa de poze! Cred ca sunt o sumedenie de detalii ce merita vazute. Asa a sarit in ochi treaba cu parbrizul.
Cind mai bagi parbrize/cupole in Future, dupa ce le-ai scos, atinge un colt al piesei de un servetel sau sugativa: surplusul de Future va "fugi" acolo lasind pe cupola doar un strat subtire, adica taman atit cit trebuie!

#10 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 14 March 2007 - 08:53 AM

Apropo,cam ce "blindaj" are? Ca vad ca ai postat in forumul cu Blindate.

P.S. Daca aici se posteaza automobile,imi cer scuze de comentariu.

#11 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 14 March 2007 - 09:00 AM

Messerschmitt, la Mar 14 2007, 08:53 AM, a spus:

Apropo,cam ce "blindaj" are? Ca vad ca ai postat in forumul cu Blindate.


Incerci sa fii istet?


Messerschmitt, la Mar 14 2007, 08:53 AM, a spus:

P.S. Daca aici se posteaza automobile,imi cer scuze de comentariu.


Da, cere-ti, si pe urma gandeste-te de ce iti merge mana pe tastatura inaintea capului. Vezi ca toporul meu e ciobit si o sa te chinui. :-o

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 14 March 2007 - 09:03 AM


#12 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 14 March 2007 - 09:02 AM

OlafTheViking, la Mar 14 2007, 09:00 AM, a spus:

Messerschmitt, la Mar 14 2007, 08:53 AM, a spus:

Apropo,cam ce "blindaj" are? Ca vad ca ai postat in forumul cu Blindate.

P.S. Daca aici se posteaza automobile,imi cer scuze de comentariu.

Incerci sa fii istet?

Nu,de fapt chiar ma prostesc.Ma refeream la natura topicului:nu este de natura forumului Blindate.

#13 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 14 March 2007 - 09:06 AM

Si ce te faci daca masina era blindata?

#14 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 14 March 2007 - 09:10 AM

Messerschmitt, la Mar 14 2007, 09:02 AM, a spus:

Nu,de fapt chiar ma prostesc.

Prosteste-te in alta parte si nu mai polua topicurile cu aberatii.


PS Blindajul avea 0.3mm.

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 14 March 2007 - 09:11 AM


#15 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 14 March 2007 - 09:27 AM

Imi cer scuze! :-o Iar am facut-o! :-o :lol: :lol: :-P :-P :-)

#16 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 14 March 2007 - 09:50 AM

:-o L-ati vazut mai mic si vesnic va luati de el! "Si voi ati fost copiii!" Si ce? Credeti ca ati (am) crescut? :-o

#17 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 14 March 2007 - 10:22 AM

Pana una alta el se ia de Flyboy motivand ca posteaza aiurea.

#18 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 14 March 2007 - 10:58 AM

Deci trebuie sa fac si eu un comentariu...

Draga Bf-ule, sau Messerschmitt sau cum vrei tu sa ti se zica. O sa incerc sa fiu mai putin violent decat sunt de obicei pentru simplul si bunul motiv ca aceleasi greseli ca si tine le-am facut si eu. Si eu am gresit cand am presupus ca masinile si camioanele nu au ce cauta aici, dar adevarul, dupa cum spunea cineva, este ca fara acestea nici un razboi nu dura mai mult de o saptamana. :-P Si oricum softskin-urile tin de sectiunea blindate. :-P

Lumea probabil ca reactioneaza in virtutea ideii ca posturile tale sunt de cele mai multe ori deplasate sau iesite din context. Nu e prima oara cand ai postat asa ceva si de aceea ai parte de astfel de reactii. :-)

Pe mine unul nu ma deranjezi, pentru ca eu am "prostul" obicei sa ignor ceea ce nu ma intereseaza sau sa ma amuz... :lol: Daca dupa intrebarea ta ai fi pus un smiley de genul asta :-o lumea ar fi inteles ca glumesti, si poate ai fi avut parte si de o continuare mai fericita.

Aici nu suntem opaci, dar avem aici un soi de cod de conduita, nescris, pe care il respectam si acest cod are o mare si singura regula: Respecta-i pe ceilalti si te vor respecta si ei. Crede-ma ca e mai simplu sa o inveti asa decat "the hard way", cum patesti tu acum... si sa stii ca omu cu toporu' are dreptate

A te incontra cu cineva pe un subiect presupune sa stii despre ce vorbesti si cu cine vorbesti, indiferent de varsta. Cand nu stii....mai bine taci ;-) Crede-ma ca e mai sanatos. Mai bine da o tura completa prin forum si familiarizeaza-te cu personajele si cu ce face fiecare.

Sper ca nu te-am suparat prea tare cu mica mea lectie! Pe mine nu m-au suparat posturile tale, m-au amuzat :lol:

Hai sa fim sanatosi si sa discutam de machete mai bine decat de "educatie"...:-o

Aceasta postare a fost editata de Flyboy: 14 March 2007 - 10:59 AM


#19 Useril este offline   AlexGiuglea 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 419
  • Inregistrat: 29-April 06

  Postat 14 March 2007 - 11:09 AM

Flyboy, la Mar 14 2007, 10:58 AM, a spus:

Deci trebuie sa fac si eu un comentariu...

Draga Bf-ule, sau Messerschmitt sau cum vrei tu sa ti se zica. O sa incerc sa fiu mai putin violent decat sunt de obicei pentru simplul si bunul motiv ca aceleasi greseli ca si tine le-am facut si eu. Si eu am gresit cand am presupus ca masinile si camioanele nu au ce cauta aici, dar adevarul, dupa cum spunea cineva, este ca fara acestea nici un razboi nu dura mai mult de o saptamana.  Si oricum softskin-urile tin de sectiunea blindate. 

Lumea probabil ca reactioneaza in virtutea ideii ca posturile tale sunt de cele mai multe ori deplasate sau iesite din context. Nu e prima oara cand ai postat asa ceva si de aceea ai parte de astfel de reactii. 

Pe mine unul nu ma deranjezi, pentru ca eu am "prostul" obicei sa ignor ceea ce nu ma intereseaza sau sa ma amuz...  Daca dupa intrebarea ta ai fi pus un smiley de genul asta  lumea ar fi inteles ca glumesti, si poate ai fi avut parte si de o continuare mai fericita.

Aici nu suntem opaci, dar avem aici un soi de cod de conduita, nescris, pe care il respectam si acest cod are o mare si singura regula: Respecta-i pe ceilalti si te vor respecta si ei. Crede-ma ca e mai simplu sa o inveti asa decat "the hard way", cum patesti tu acum... si sa stii ca omu cu toporu' are dreptate

A te incontra cu cineva pe un subiect presupune sa stii despre ce vorbesti si cu cine vorbesti, indiferent de varsta. Cand nu stii....mai bine taci  Crede-ma ca e mai sanatos. Mai bine da o tura completa prin forum si familiarizeaza-te cu personajele si cu ce face fiecare.

Sper ca nu te-am suparat prea tare cu mica mea lectie! Pe mine nu m-au suparat posturile tale, m-au amuzat 

Hai sa fim sanatosi si sa discutam de machete mai bine decat de "educatie"...

Daca americanii nu le-ar fi livrat rusilor camioane, ajungeau ei primii in Berlin - Armata Rosie n-ar fi putut avansa atat de rapid in 1944 si 1945.

Aceasta postare a fost editata de AlexGiuglea: 14 March 2007 - 11:30 AM


#20 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 14 March 2007 - 11:18 AM

Flyboy, la Mar 14 2007, 10:58 AM, a spus:

Deci trebuie sa fac si eu un comentariu...

Draga Bf-ule, sau Messerschmitt sau cum vrei tu sa ti se zica. O sa incerc sa fiu mai putin violent decat sunt de obicei pentru simplul si bunul motiv ca aceleasi greseli ca si tine le-am facut si eu. Si eu am gresit cand am presupus ca masinile si camioanele nu au ce cauta aici, dar adevarul, dupa cum spunea cineva, este ca fara acestea nici un razboi nu dura mai mult de o saptamana. :-) Si oricum softskin-urile tin de sectiunea blindate. ;-)

Lumea probabil ca reactioneaza in virtutea ideii ca posturile tale sunt de cele mai multe ori deplasate sau iesite din context. Nu e prima oara cand ai postat asa ceva si de aceea ai parte de astfel de reactii. :-P

Pe mine unul nu ma deranjezi, pentru ca eu am "prostul" obicei sa ignor ceea ce nu ma intereseaza sau sa ma amuz... :-P Daca dupa intrebarea ta ai fi pus un smiley de genul asta :lol: lumea ar fi inteles ca glumesti, si poate ai fi avut parte si de o continuare mai fericita.

Aici nu suntem opaci, dar avem aici un soi de cod de conduita, nescris, pe care il respectam si acest cod are o mare si singura regula: Respecta-i pe ceilalti si te vor respecta si ei. Crede-ma ca e mai simplu sa o inveti asa decat "the hard way", cum patesti tu acum... si sa stii ca omu cu toporu' are dreptate

A te incontra cu cineva pe un subiect presupune sa stii despre ce vorbesti si cu cine vorbesti, indiferent de varsta. Cand nu stii....mai bine taci :-) Crede-ma ca e mai sanatos. Mai bine da o tura completa prin forum si familiarizeaza-te cu personajele si cu ce face fiecare.

Sper ca nu te-am suparat prea tare cu mica mea lectie! Pe mine nu m-au suparat posturile tale, m-au amuzat :lol:

Hai sa fim sanatosi si sa discutam de machete mai bine decat de "educatie"...:-o

Poi,eu incercam sa fac o gluma,dar se pare ca am uitat sa pun smile-ul.Cat despre conduita,eu cred ca am ceva cu forumul asta(poate pt. ca am pasit cu stangul in el),pt ca pe alte forumuri sunt mai civilizat(de exemplu forumul worldwar2.ro )
@ Olaf: Nu motivez ca postez aiurea, ma refeream ca spun prostii,aberatii chiar!
Acuma,ca sa nu fie asa sobra situatia,fac si io o gluma(sper ca de data asta sa nu se supere nimeni):
Vezi tu,fiecare avem o arma.Tu sari cu toporu` , eu sar cu gura :-P . Vorba ceea a oltenilor:

Foaie verde loboda.
Gura lumii,zloboda!

Revin la ultimul topic al lui Fly Boy:
Cand contrazic pe cineva, eu postez doar daca am un dram de habar despre ceea ce se vorbeste si despre ceea ce vreau sa spun.Aaaa.Si inca ceva:ma bucur ca te-au amuzat posturile mele,sa sti ca nu m-am suparat,chiar mi-a placut ca n-ai fost foarte acid.
Ok,sper ca am lamurit problema. :-o

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi