Forum Machete,Modelism,Hobby: Neterminatele..."terminate" - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Neterminatele..."terminate" Sig 33 pe sasiu Hetzer

#1 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 07 March 2007 - 01:06 PM

Un kit facut de Um,foarte dragut,usor de montat si din pctul meu de vedere,mai bun decit cel facut de Attack.De fapt,ca toate UM-urile,de o calitate foarte buna si la un pret mai mult decat rezonabil-asta datorita lui Pavel.Deoarece nu prea exista foarte multe informatii despre el,m-am hotarat sa nu-l prea "patinez",deci ca la muzeu,aproape...Despre inmatriculare,nu pot spune nimic,am gasit doar niste presupuneri...deci crucea din dotare a apartinut...fabricii,de asta sunt sigur....

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

#2 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 07 March 2007 - 01:22 PM

Imi cer scuze,de la Admin.,pt.dubla postare,dar in momentul upload-ului,mi s-a intrrupt conexiunea,nu credeam ca am reusit sa postez...Deci Cartula ,mii de scuze...

#3 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 07 March 2007 - 04:24 PM

Pai... sa te cert si pe tine, frate Dani, din acelasi motiv pentru care l-am ambuscat pe fratele Grenadire...

DE CE-ti prezinti multele tale modele, DOAR sub forma de postari ?!?
Valoarea lor pentru comunitatea micului nostru kibutz, ar fi MULT MAI MARE, daca le-ai face la fiecare un articolas (firav, macar). Postat in sectiunea care trebuie.
Valoarea unui site de modelism creste, proportional cu numarul si calitatea postarilor in sectiunea articole (constructie sau recenzie), pentru ca astfel se creeaza o baza de informatii pe care o impartasesc cu usurinta toti fratii... si altii dinafara !

Despre model... numai de bine, chiar daca a fost... mai mult un prototip !

Aceasta postare a fost editata de DRAGOS: 07 March 2007 - 04:32 PM


#4 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12658
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 07 March 2007 - 07:56 PM

Na, ca ma repet, la cele spuse de Dragos as mai spune ca ti-a iesit foarte bine, arata fain si credibil ...uzat :angry: . O circoteala: senilele :angry: ...
P.S. imi pare mie sau ai scapat ceva solutie de lipit ("turela", laterala dreapta) pe macheta? Chestia e ca ai iesit chiar interesant! :-) :-D

#5 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 08 March 2007 - 02:08 AM

Frate Dragos,te rog sa ma scuzi,dar ,din pacate,putinul timp liber pe care-l am,nu prea imi permite scrierea unui articol...si in al doilea rand[sau mai bine zis in primul rand] eu nu sunt un povestitor prea bun...Am pregatit un articol despre Matchbox-uri pe care speram sa-l postez...din pacate,am camera dar ...am mult de reparat...probabil peste vreo luna-doua[sper :-? ].Asa ca deocamdata raman numai la stadiul de postari scurte.
Frate Z-mare,ce se vede pe macheta in dreapta,e nitrodiluant... vroia fii-meu sa-l vopseasca el :-) [in ultimul timp am inceput sa lipesc senilele cu nitro-nu raman urme].Am incercat sa "ascund" pata ,facand-o [cu ajutorul unei pile] sa para o "forma de uzura"...daca am reusit sau nu,asta urmeaza sa-mi spuneti voi ...

#6 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 08 March 2007 - 07:40 AM

E beton kit-ul frate Dani ! Imi place (din nou) :-) mult.
Remarc si faptul ca ai aparat foto bun si deci vom avea parte de poze pe masura kiturilor :-D
O sugestie: fa pozele fie la lumina ambientala mai multa, fie afara. Asta ca sa folosesti cat mai putin blitz-ul !

Citeaza

eu nu sunt un povestitor prea bun...

As ! Fugi de aici ! Bea si tu un paharel inainte, ... sa aiti vina inspiratia ... :angry:

Citeaza

Am pregatit un articol despre Matchbox-uri pe care speram sa-l postez

Asa, asa !!
Te rog, nu ambandona ideea !!!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi