Forum Machete,Modelism,Hobby: PEGASUS HOBBIES 1/72 - GERMAN MORTAR TEAMS - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

PEGASUS HOBBIES 1/72 - GERMAN MORTAR TEAMS

#1 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 24 January 2007 - 11:55 AM

Acestea sunt fotografii noi ale setului. Recenzie nu exista datorita faptului ca am mai postat-o acum ceva vreme. Insa pentru cei care doresc sa o citeasca pe cea in engleza, care de altfel este oarecum siferita de cea in romana, fiind la randul ei imbunatatita (cel putin asa sper... :-D ), o pot face "clickaind" pe link/ul de mai jos...

http://www.network54.com/Forum/47210/threa...w+and+images%29

Sper sa va placa noile fotografii si orice comentariu este mai mult decat binevenit.


Cristian Florescu

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

#2 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 24 January 2007 - 11:56 AM

altele

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

#3 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 24 January 2007 - 11:58 AM

Daca nu v/ati plictisit, acestea sunt ultimele :roll: :-D :-D

#4 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 24 January 2007 - 01:58 PM

Nu incetez sa ma mir de perseverenta si rabdarea cu care le faci, mai ales ca asta e o scara imposibila pentru figurine. Cel putin pentru mine. Cum se intimpla de altfel si la machete, cu atit mai mult la figurinele la scara asta, arata mult mai bine vazute pe viu decit in fotografii. Ale tale arata bine si in fotografii. Spor la treaba in continuare.

#5 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12654
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 24 January 2007 - 08:10 PM

Bine lucrate, cu multa rabdare si migala.
Ce as avea de obiectat: nitel mai multa atentie la debavurare (stiu, daca e plastic de galeata iti batii copiii pina scoti o bavura :-D :-D :-D!) si ar fi fost bine sa gauresti teava aruncatorului, nu era mai greu deecit de pictat ochii si rata si mai bine!! :-D
Spor!

#6 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 30 January 2007 - 12:14 PM

Multumesc mult ptr. mesaje si intr-adevar si eu sunt de parere ca arata mai bine in realitate decat in poze.
La aceste fotografii, am incercat ceva nou, am folosit un bec de 500 watt, dar cred ca se poate si mai bine. Figurinele apar marite de cate 3 sau chiar 4 ori, pentru a se vedea cat mai multe detalii.

Intr-adevar, la debavuare am mai ratat cate ceva pe ici pe colo, dar unele le/am remarcat numai acum in pozele acestea marite. Initial am vrut sa gauresc tevile, dar m-am gandit sa prezint setul asa cum este el scos de producator. Insa sunt de aceeasi parere, puteam sa o fac si sa fi mentionat in introducerea recenziei ca nu sunt manufacturate asa cum apar in poze. Voi tine cont de aceasta de acum inainte.... :-D
Deja cu ochii m-am obisnuit, ii fac pe banda rulanta si sper ca nu arata chiar ciudati.... :lol:
Mai greu mi se pare acum de facut sprancenele si alte detalii foarte plicticoase datorita fie dimensiunii, fie faptului ca se repeta. Intre acestea sunt nasturii, care ma scot din minti, lopata+baioneta (coada lopetii, manerul baionetei, teaca baionetei, suportul din piele al baionetei, suportul din piele al lopetii, partea metalica a lopetii, si fiecare cu coloare ei), cand ajung la astea imi vine sa ma urc pe toti peretii.... :hammer: :hammer: :hammer: :lol: :-D

Oricum, una peste alta, imi pare bine ca v-au placut si in maxim 2 saptamani urmeaza un set interesant cu care ma lupt acum, anume Germans 1939 tot de la Pegasus Hobbies. Setul nu a fost lansat inca pe piata, si sper sa ii termin de pictat si "recenzat" inainte de lansare.... :roll:

Pana atunci, cred ca voi posta niste poze noi cu German Navy care a fost recenzat aici, insa figurinele au fost imbunatatite, iar pozele de acum nu se compara cu cele pe care le faceam inainte (cel putin asa sper :lol: :-D )

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi