Forum Machete,Modelism,Hobby: 1/144 Blue Air decals - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1/144 Blue Air decals made by Wombats Models

#1 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 18 August 2014 - 05:07 PM

Salut,

Airliner Modeling-ul nu este el prea impamantenit printre cei ce frecventeaza acest forum, insa m-am gandit sa va anunt o “noua aparitie”.
Daca pana acum aveati la dispozitie colile de la Nazca Decals pentru a va ajuta sa construiti un Boeing, un Airbus sau un ATR de-ale TAROM-ului sau un Fokker de-al Carpatair-ului, acum – pentru cei mai putin pretentiosi [imi spunea o data un coleg impatimit: “la mine in vitrina nu au ce cauta Low-Cost-urile!”… :rolleyes: ] – exista si posibilitatea de a decora cateva machete Blue Air. In limbaj fonetic: vreo trei Bluére :-D

YR-BAG (Boeing 737-500)

Imagine atasata: WM 1440002 737-5L9 Blue Air YR-BAG.jpg

YR-BAE (Boeing 737-400, special livery cu Radio ZU)

Imagine atasata: WM 1440003 737-4YO Blue Air YR-BAE.jpg

YR-BIC (Boeing 737-800)

Imagine atasata: 144 Wombats Models Blue Air YR-BIC.JPG

Acest ultim decal nu se regaseste in lista oficiala a producatorului WOMBATS MODELS din Ungaria (caci despre el e vorba). El a fost “incropit” la rugamintea mea, pentru ca in mod normal ar fi necesitat o printare cu culoare alba pentru inscrisul de pe coada sau nimerirea exacta a culorii albastre si tiparirea intregii “cozi”. Asa, grunduiesti cu alb dupa care vopesti cu ce albastru vrei de jur imprejurul inscrisului.

Decal-urile celor de la Wombats Models sunt printate inkjet si necesita inainte de utilizare a fi acoperite cu un lac sau direct cu Decal Film de la Microscale. Producatorul mai jura ca sunt rezistente la tratamentul cu Microsol si Microset, asa ca nu va sfiiti in caz ca ajungeti la concluzia ca nu se poate altfel. Eu tind sa cred ca acest din urma tratament nu este necesar dar nu pot baga mana in foc pentru altii.

Wombats Models nu are o pagina proprie de Internet (cel putin deocamdata), insa ii puteti contacta via facebook, e-mail (wombatsmodels@gmail.com) si alte minuni. De platit se poate folosi PayPal-ul iar daca inca nu v-ati facut curaj sa-l folositi, rugati un prieten sa va ajute :-)

Imagine atasata: Summer 2014 Catalogue.jpg

https://www.facebook...tsModels/photos

Eu am luat de la ei pana acum decal-ul pentru Sólyom Airways (compania care a cam dat repede faliment incercand sa ia locul Malev-ului) pentru ca arata foarte frumos (asa da, tema patriotica!) si o transa de coli cu subiectele Blue Air:

Imagine atasata: WM 1440001 737-500 Solyom Airways.jpg

Imagine atasata: 144 Wombats Models Blue Air decals.jpg

Cu bine,
Niki

:wave:


P.S.: pretul unei coli este de 2000HUF, la care se mai adauga transportul (vreo 1200HUF a costat pentru mai mult de cinci coli) si taxa PayPal de 90HUF plus 3,4% din valoarea tranzactiei.

Aceasta postare a fost editata de niki: 18 August 2014 - 05:14 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi