Forum Machete,Modelism,Hobby: Magazine in Roma - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Magazine in Roma

#1 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 19 May 2006 - 04:27 PM

Salut,

In Iunie o sa plec la Roma cateva zile. Stie cineva adrese de magazine de machete in Roma?

#2 Useril este offline   Arhi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 05-October 05

Postat 20 May 2006 - 12:19 AM

:roll:
Siteul IPMS Stockholm a demarat recent intocmirea unei liste cu magazine de profil din Europa. In curand vor fi si primele din Romania! Pentru Roma vezi:
http://ipmsstockholm...ault.asp?page=2
:-D

#3 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 20 May 2006 - 10:09 AM

Multumesc,

Nu stiam dwe treaba asta. E bine de tinut minte :-D :hammer:

#4 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 20 May 2006 - 11:16 AM

Salut Alex,
Cu ani in urma am fost acolo in luna de miere. Nu am gasit prea multe magazine (dar nici nu am cautat, aveam alte "treburi"). Am gasit unul pe bulevardul care merge de la Columna lui Traian (piata monumentului lui V. Emanuele) pana la Vatican, ii zice Corso V. Emanuele. Nu pot sa iti dau o adresa exacta, dar ne plimbam pe bulevard (si bulevardul e lung) de la columna spre Vatican. E cumva mai aproape de fluviu, oricum, cum mergi dinspre columna e pe parte dreapta (deci daca vii dinspre Vatican e pe stanga).
Un alt magazin e langa Piazza della Reppublica. Din nou, nu stiu sa iti spun exact adresa. (m-am uitat pe o harta, ca e aproape de hotelul unde am stat noi, langa Opera - locul e marcat cu un "plic", pare sa fie Via Giovanni Amendola). E aproape (5 minute) de Gara Termini. http://www.multimap.com/map/browse.cgi?cli...x=9&right.y=143 De la Piazza (e o arteziana, cu un sens giratoriu nebun) te indrepti spre gara Roma Termini, si e pe partea dreapta, cam 30 de metri de la fantana. Din piata aia sunt doua strazi care merg spre gara (se formeaza ca un triunghi) stai pe trotuarul care are un Burger King (sau McDonalds, nu mai imi amintesc) la colt (e cel din dreapta).
Oricum, asta a fost cu ceva ani in urma. Se poate sa se fi schimbat lucrurile intre timp. Distractie placuta. :-D
HTH
Radu

Aceasta postare a fost editata de radub: 20 May 2006 - 11:20 AM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi