Forum Machete,Modelism,Hobby: Cumpar roti 1/43 ! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cumpar roti 1/43 ! pentru machete auto 1/43

#1 Useril este offline   THUNDER77 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 01-April 11
  • Location:Pitesti
  • Interests:Bauturi alcoolice - nu , femei - da , tigari si cafea - da , masini ( si tot ce tine de ele ) , machete , arme , WW2 si cafteala ! Suficient , nu ?

Postat 18 November 2012 - 11:17 PM

Cumpar roti complete , janta si cauciuc ( cu sau fara ax - e neimportant ) , tip racing pentru machete auto scara 1/43 . Caut , in mod special , replici ale jantelor Gotti care erau la mare moda pe masinile de curse din Campionatul National de Viteza in Circuit si Coasta al Romaniei al anilor '80 . Ma intereseaza in mod special aceste tipuri de jante , cu prindere in 3 prezoane , pe 13" ( nu stiu dimensiunile la scara 1/43 , de aceea am dat dimensiunea reala ) :

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Aceste tipuri de jante ma intereseaza intrucat am cateva proiecte de machete diecast 1/43 in desfasurare , mai exact este vorba de reproducerea la scara 1/43 a celor doua variante a masinii de curse a unchiului meu , Dacia 1300 de Grupa C , precum si a unor Dacia Sport si Dacia 1300 din acelasi campionat . Cu speranta ca nu am facut vreo boacana si ca voi gasi ajutor prin intermediul vostru , va salut , cu stima , Ionut N.

P.S. Postez si o imagine , cu acceptul vostru tacit , a masinii in ultimul ei "livery" , chiar la plecarea de pe linia de start , in etapa de viteza in coasta de pe Valea Domanului , anul 1989 .
Asadar :

Dacia 1300 , Grupa C , nr. de licenta si concurs 59 , pilot Niculae Eugen ( unchiul meu ) , echipa A.S.Motorul Oradea .


Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de THUNDER77: 18 November 2012 - 11:26 PM


#2 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 19 November 2012 - 05:07 PM

Prinderea asta in trei puncte e o mica-mare problema din cate imi dau seama... Nu am gasit astfel de exemple decat in acest magazin pe ebay:

http://stores.ebay.c...d=p4634.c0.m322

O paleta mai mare de optiuni ar fi aici (insa cu mai multe... suruburi :pardon: ):

http://stores.ebay.c...d=p4634.c0.m322

Poate de aici poti extinde cautarile tale, daca nu chiar sa-ti rezolvi problema.

Niki



P.S.: nu am stat sa verific cate noutati fata de mai sus se gasesc aici, dar ca sursa tot merita mentionata:

http://www.abcminiat...php?cPath=43_70

Aceasta postare a fost editata de niki: 19 November 2012 - 05:14 PM


#3 Useril este offline   THUNDER77 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 01-April 11
  • Location:Pitesti
  • Interests:Bauturi alcoolice - nu , femei - da , tigari si cafea - da , masini ( si tot ce tine de ele ) , machete , arme , WW2 si cafteala ! Suficient , nu ?

Postat 19 November 2012 - 06:39 PM

Salutare @niki..Merci frumos de ajutor , dadusem si eu peste site-urile respective , inclusiv de produsele de pe ebay . Din pacate procedura este destul de complicata , la cele de pe ebay am observat ca nu vin cu gume , de aceea am deschis topicul in speranta ca cineva de la noi ar putea avea asa ceva . Mai astept , poate gasesc rezolvare , plus ca nu am nici cont ebay si nici experienta cu site-urile de afara si sunt reticent cand e vorba sa trimit niste bani in avans , pentru ca ii muncesc ( ca de altfel toti ) nu ii primesc in dar :) si de tepe e plina lumea .

#4 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 19 November 2012 - 09:50 PM

Salut!

In ce priveste cele doua magazine de pe ebay, gradul de seriozitate al lor e dat de cele 100, respectiv 99,1 procente pozitive din cartacterizarile clientilor.
Despre reticenta de a da bani in avans pot spune ca o inteleg - eu insumi am fost in situatia asta - insa in aceeasi masura poate ca exista si din partea comerciantului o anumita reticenta de a trimite cuiva marfa fara ca ea sa fi fost achitata ;-)

Daca doresti un set anume din cele disponibile acolo (ebay), da-mi un mesaj si incerc sa-l achizitionez. Doar pentru a incerca sa demonstrez ca in principiu nu ai de ce sa te temi - daca e sa se intample ceva, se va intampla si cu cel mai de incredere partener...
Poti veni dupa aia pana la Bucuresti sa preiei marfa si sa o achiti.

Aceasta postare a fost editata de niki: 19 November 2012 - 09:54 PM


#5 Useril este offline   THUNDER77 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 01-April 11
  • Location:Pitesti
  • Interests:Bauturi alcoolice - nu , femei - da , tigari si cafea - da , masini ( si tot ce tine de ele ) , machete , arme , WW2 si cafteala ! Suficient , nu ?

Postat 19 November 2012 - 11:17 PM

In regula , o sa facem asa . Am vazut ca respectivul are mai multe lucruri interesante , printre care si decal-uri :) O sa iti dau pm cu ce vreau si numarul meu de telefon si stabilim ce si cum :)

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi