Forum Machete,Modelism,Hobby: Vand Future - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vand Future

#21 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4946
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2006 - 12:03 PM

Dudes, grow up....13 ron nici nu e asa mult pentru 100ml....ce naiba....luati-va atunci lac lucios la 14 ml cu 70 mii .... se pare ca umbra lui livian ne bintuie pe toti !

#22 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12652
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 11 April 2006 - 12:49 PM

Mai oameni buni, mai bine i-ati spune lui Liviu ce este Future.
Pentru ca s-a tot vorbit o gramada de acest lichid-minune , zic pe scurt: se foloseste la dres luciul cupolelor si pentru lac lucios de dat pe machete. Pe lung aici: http://cartula.net/m....php?itemid=114

#23 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 649
  • Inregistrat: 17-October 05

Postat 11 April 2006 - 06:42 PM

andrei,vezi pm

#24 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 11 April 2006 - 08:06 PM

Z-mare, la Apr 11 2006, 12:49 PM, a spus:

Mai oameni buni, mai bine i-ati spune lui Liviu ce este Future.
Pentru ca s-a tot vorbit o gramada de acest lichid-minune , zic pe scurt: se foloseste la dres luciul cupolelor si pentru lac lucios de dat pe machete. Pe lung aici: http://cartula.net/m....php?itemid=114

Dragii mei: Andrei, Cartula, Z-mare:

Tin sa va multumesc foarte mult, pentru postarile voastre, si chiar pe bune, nu stiam la ce se foloseste acest Future.
Uite cum invata omul!!!
Acum stiu unde sa ma adresez.

Va multumesc,
Livian

#25 Useril este offline   HerrDoctorProcto 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 10-April 06

Postat 12 April 2006 - 07:54 PM

Misu, am prins ideea, dar gata. Cartula a zis ceva acu cateva postari. Nu forta nota mai mult decat este cazul ca-ti tai codita :-D.
Mesaj modificat de Crios.

#26 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 12 April 2006 - 08:04 PM

Bafta!

#27 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 17 April 2006 - 10:36 PM

:hammer: La cat tam-tam s-a facut aici ma faceti sa cred ca se vorbeste mult si se face putin... Asa ca: IL CUMPAR EU !!!!!!!!!!!!!!!!! Ii dau omului cat cere! Nu stiu ce fac cu el la ce o sa-mi foloseasca dar cel putin nu mai sta spatiu asta ocupat.. Pote va fii ceva in viitor mai intresant. As prefera din partea celor foarte avansati articole despre tehnici ce se face, cum se face cu poze ( daca tot aveti timp) sa pota intelege toti incepatorii :hammer: ( ex washing, whetering, diorame ) Un exemplu foarte bun ar fi cel cu decal-urile, chiar profi,,. :-D

#28 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2006 - 11:03 PM

Cata, la Apr 17 2006, 11:36 PM, a spus:

As prefera din partea celor foarte avansati articole despre tehnici ce se face, cum se face cu poze ( daca tot aveti timp) sa pota intelege toti incepatorii :hammer: ( ex washing, whetering, diorame ) Un exemplu foarte bun ar fi cel cu decal-urile, chiar profi,,. :-D

Cum ar fi asta despre decal-uri, Cata? Sau nu e satisfacator? ;-)
http://cartula.net/m...m.php?itemid=70

Cu partea cu vorbitul mult, da, ai dreptate :-o

#29 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12652
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 18 April 2006 - 08:37 AM

Cata, nu ca sa ma laud, dar am scris cite ceva! Vezi sectiunea articole: http://cartula.net/modules/smartsection/ca...hp?categoryid=8
Sau cum au decurs concret lucrurile la constructia diferitelor avioane: http://cartula.net/modules/smartsection/ca...p?categoryid=11

#30 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 18 April 2006 - 09:00 AM

Intotdeauna este loc de mai bine... dar, totusi, arhiva contine destul de multe articole interesante si bine scrise.
Deasemenea... pentru cei care sunt CHIAR interesati, o rasfoire atenta a arhivei forumului poate fi destul de folositoare. Sunt multe topice PLINE de informatii utile. Asta... pe langa asa zisa trancaneala... redundanta.

Am gasit intr-un site frantzuzesc, un articol despre KLIR/FUTURE, destul de bun, zic io.

http://www.master194.../klir/index.htm

#31 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 18 April 2006 - 10:09 AM

Dargilor: :-o
Cartula: am scris ca cel cu decalurile e chiar profi' :-D adica e super bine... (asa ar trtbuii sa fie toate si pe mai multe teme... wshing, wetering, etc... )
Z-tule: ce e acolo am citit deja. ;-)
Dragos: multam de link, ce e pe forum cred ca e suficient despre Future.. Dar in permanenta invatam ceva.. Multumesc...

#32 Useril este offline   Moxanu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 121
  • Inregistrat: 28-September 05

Postat 18 April 2006 - 10:18 AM

Multam frumos bade Dragos de pontul in franceza (pe care o pricep mai bine ca l ' anglais - il si traduc daca e cineva amator).
Acum se pare ca si eu sunt in nevoie privind acest produs. Din pacate n-am avut ocazia de a lua de la Andrei asa ca daca cineva mai are un surplus si rabdare, poate ma anunta.

#33 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 18 April 2006 - 10:45 AM

Uite cum se intoarce roata... ! :-o De cat ai nevoie? si ce vrei sa faci cu el? :-D

#34 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 18 April 2006 - 11:02 AM

Cu placere, fratilor.
Am dat peste site-ul respectiv absolut din intamplare. Nu este rau de loc. Mai ales sectiunile cu tehnici. Nu degeaba au frantzuzii, poate cele mai tari reviste de modelism, all-in-all. Trebe sa recunosc asta, desi nu sunt un mare fan al lor.
Io-te doua link-uri, de citit din scoarta in scoarta :

http://www.master194...ncyclopedie.htm

http://www.master194...que/lexique.htm

Frate Moxanu... sigur poti sa faci rost, la preturi mai putin piperate. Cred ca sunt membrii ai forumului care te pot ajuta. Io tocmai am primit cadou, de la bunul frate Bill.

#35 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 18 April 2006 - 11:09 AM

Asa da articole la tehnici !!... Cam asa am vrea si pe la noi, cine stie si face de mult modelism ar trebui sa ridice nivelul, daca nu, ne ramane sa traducem si sa copiem tot.. :-D Cu voia lui Cartula...

#36 Useril este offline   Moxanu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 121
  • Inregistrat: 28-September 05

Postat 18 April 2006 - 11:18 AM

Cata, multam frumos, ti-am si dat raspuns pe PM.
Cred ca e o idee buna sa adunam / agregam / copiem / compilam articolele mesterilor straini, dar nu stiu daca ni se da aprobare, sau ma rog daca e o chestie frumoasa vizavi de copyright. Eu daca tot citesc, zic ca si pot traduce, am degete oarecum sprintenele la tastatura.

#37 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12652
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 18 April 2006 - 11:28 AM

Faine articole da-s....bita la franceza! :-D

#38 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 18 April 2006 - 11:52 AM

Dragos ! la articole ai fost tare :hammer: Dar te-ai stricat la aprecieri :-x . De abia omul a intredat cine poate sa-i dea future si TU ai si sarit ca E SCUMP.. Eu l-am cumparat si voiam sa-i dau fara bani :hammer: , mai ieftin de atata nu cred ca stii tu... Dar cum ai zis ca si tu ai primit cadou... poti sa-i dai tu, deci eu nu va mai incurc.. Ca sa-ti dou inca o informatie omul are nevoie de 100ml si e din Brasov, te rog vorbiti si ajuta-l tu.. :-D

#39 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 18 April 2006 - 11:58 AM

Pentru moxanu: eu nu sunt pentru copiat si tradus, dar daca mesterii nostri stau si se ceatra de ce vinde ala future cu 130mii 100ml in loc sa ridice nivelul la tehinci cu articole in romana facute de ei.. ce vrei sa fac! Da si mie link de washing pe cartula.net. ELEMNTAR!!!!! :-D Unde e ? :-o Nu ma pricep ca l-as face eu.. (imi ramane varianta sa-l traduci tu..)

#40 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 18 April 2006 - 12:22 PM

Cata, la Apr 18 2006, 11:58 AM, a spus:

.... eu nu sunt pentru copiat si tradus, dar daca mesterii nostri stau si se ceatra de ce vinde ala future cu 130mii 100ml in loc sa ridice nivelul la tehinci cu articole in romana facute de ei.. ce vrei sa fac!

Mai Cata-lin, viclean copil de casa, :-D tocmai ce-ti spuse Dragos, ca sunt destule articole si informatii si aici pe forum !! Trebuie doar putina osteneala si din partea ta, ca sa le cauti .... si sa si le-aplici.

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi